EXPO XXI w czołówce polskich obiektów targowych

Warszawskie Centrum EXPO XXI znalazło się na pierwszym miejscu  w Warszawie i drugim w Polsce wśród obiektów targowych pod względem liczby wystawców i zwiedzających. Jak wynika z najnowszego raportu Polskiej Izby Przemysłu Targowego (PIPT), w 2007 roku w targach organizowanych w EXPO XXI wzięło udział ponad 5,5 tys. wystawców i ćwierć miliona zwiedzających.

 

„EXPO XXI nie organizuje własnych targów, ale jako gestor nowoczesnej bazy wystawienniczej w stolicy jest miejscem, w którym odbywają się liczne targi i wystawy” – czytamy w raporcie, którego twórcy docenili rolę warszawskiego obiektu w przyciąganiu do stolicy Polski wystawców z kraju i zagranicy. Warszawskiego Centrum EXPO XXI nie ujęto w oficjalnych statystykach raportu, ponieważ PIPT umieszcza dane tylko
o organizatorach targów. Unikalny model biznesowy EXPO XXI zakłada, że klienci wynajmują  powierzchnię i samodzielnie organizują targi.

 

W tym roku w EXPO XXI powinna pojawić się jeszcze większa liczba wystawców.
„Od stycznia do czerwca gościliśmy ponad 3900 wystawców, a 23 imprezy targowe odwiedziło ponad 200 tys. zwiedzających. To więcej niż w pierwszym półroczu 2007 r. Oznacza to, że wbrew opiniom o końcu biznesu targowego, w tej branży jest świetna koniunktura i targi ciągle zyskują na popularności” – mówi  Żaneta Berus, dyrektor zarządzający Warszawskiego Centrum EXPO XXI, w którym w 2007 r. zorganizowano 37 imprez  targowych z udziałem 5536 wystawców i 250 tys. zwiedzających.

 

EXPO XXI to nie tylko obiekt targowy, ale również doskonałe miejsce do organizacji wszelkiego rodzaju imprez. To właśnie tu zorganizowano imprezę Lexus Fashion Night,
w której uczestniczyła hollywoodzka gwiazda Sharon Stone.

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *