Gwiaździste niebo latem

Co łączy kino, scenę koncertową, stację benzynową oraz uliczne bilboardy? Odpowiedź na to pytanie wydaje się być niezwykle trudna, a pomysłów
z pewnością nasuwa się wiele.

 

Czy kiedykolwiek, będąc w klubie nocnym lub w kawiarni, zastanawialiśmy się nad elementami wystroju tych pomieszczeń?


Fachowcy od aranżacji wnętrz wiedzą, że poza meblami, dekoracją ścian, oświetleniem ogólnym, bardzo istotne detale to dzisiaj drobne, lecz kluczowe dekoracje świetlne. Ich zróżnicowanie jest ogromne, a przykładów elementów dekoracyjnych szukać możemy praktycznie na każdym kroku. Węże świetlne, światłowody czy przewody wykorzystywane do tworzenia reklam to tylko niektóre z zastosowań dekoracyjnych. Pozornie nie zwracamy na nie uwagi, lecz jednocześnie podoba nam się, gdy do sali kinowej prowadzi podświetlana ścieżka,
a w klubie otaczają nas kolorowe neony.

 

Okres letni sprzyja dekoracjom

 

Producenci oświetlenia, szczególnie w trakcie lata, zasypują rynek bogatą ofertą kolorowych przewodów i różnego rodzaju lampek stosowanych do dekoracji basenów, plaż i innych miejsc, w których gromadzą się turyści. Właściciele tychże placówek natomiast, z powodzeniem wykorzystują je jako letnie dekoracje.


Migające kolorowe węże świetlne to jedna z propozycji firmy Lars, producenta między innymi oświetlenia. Dzięki specjalnym diodom LED, węże stosuje się w projektach reklamowych, oświetleniu basenów, akwarystyce, przy wystroju wnętrz i oznaczeń. Dioda jest źródłem kolorowego światła, zatem i elementem proponowanych przez producenta wszelkich świetlnych przewodów dekoracyjnych. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej mogą być wykorzystane również przy podkreśleniu elementów architektonicznych budynków, ozdabianiu drzewek, ogrodzeń, choinek, a także do dyskretnego oświetlania pokoi, schodów czy jachtów.

 

Na koncercie

 

Podczas imprez masowych niezwykle istotne oprócz nagłośnienia, jest dobre oświetlenie. Wykorzystanie, obok dźwięku, odpowiednich elementów oświetleniowych sprawia, że koncert jest świetnie odbierany.

Firma Lars w swej ofercie proponuje serię naświetlaczy Ledpar ze źródłem LED RGB. Są to specjalne reflektory sceniczne, estradowe i dyskotekowe, które mogą być sterowane poprzez konsolę DMX lub programy auto. Dodatkowo naświetlacze mają możliwość sterowania zmian kolorem do muzyki poprzez wbudowany mikrofon.


Bazujące z kolei na diodach LED oświetlenie światłowodowe również stosowane bywa do dekoracji estrad. Szeroka gama migających kolorów powoduje w tym przypadku efekt „gwiaździstego nieba”, co wzmacnia walor wizualny dekoracji.

Warto dodać, że dioda LED RGB jest źródłem światła również w panelu aluminiowym LedPANEL, który otacza mleczna pokrywa z poliwęglanu. Panele te stosuje się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków, głównie jako dekorację scen, klubów, restauracji czy dyskotek.

 

Prawie jak znaki drogowe

 

Odpowiednia sceneria wnętrz oraz oświetlenie orientacyjne, montowane
w podłodze, stopniach lub ścianie, możliwe jest dzięki źródłom światła LedSPOT. Jest to seria opraw ściennych z bardzo jasnymi LEDami, które również można wbudować w ścianę. Ich solidny i trwały korpus, wykonany z aluminium anodowanego lub stali nierdzewnej, wzmacnia efekt estetyczny. Dodatkowo wodoszczelna oprawa powoduje, że źródła światła LedSPOT idealnie nadają się do zastosowań zewnętrznych.


Produkty serii LED to wiele przykładów kolorowych elementów oświetlenia. Mogą być używane praktycznie wszędzie. Tajemnicą uzyskanego efektu wizualnego są diody LED, a części pozostałe, jak oprawa, tuby, węże, przewody, to już konsekwencja wyobraźni producenta.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

1 komentarz do “Gwiaździste niebo latem

  1. Fajne pomysły na dekoracje świetlne LED. Brakuje tylko informacji, że LEDy potrzebują odpowiednich sterowników, niezbednych do sterowania jasnością, kolorem oraz wykonania efektownych animacji np. płynnego włączania oświetlenia kolejnych stopni schodowych, czy płynnej zmiany kolorów. Po więcej informacji zapraszamy na http://smartleds.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *