Twórcza „Mozaika”

Sztuka w łazience


W łazience odbywa się przywracanie zmęczonego czasu – mówi Ewa Łacwik, poprawiając okulary i uśmiechając się łagodnie – Łazienka, tak jak dawniej kuchnia, stała się miejscem, gdzie spędzamy coraz więcej czasu. Dlatego pragniemy czuć się w niej możliwie najlepiej. Pragniemy, by jej wnętrze wyrażało nas samych, by te cztery ściany były równie niepowtarzalne, piękne i wyjątkowe, jak my  w oczach naszych ukochanych.

 

Obecnie łazienki nie są już małymi pomieszczeniami, gdzie załatwia się intymne potrzeby związane z higieną osobistą. Są to wnętrza, w których witamy nowy dzień, żegnamy ten, który odszedł w sferę wspomnień. Przestrzeń łazienki jest nierzadko częścią naszego sukcesu zawodowego i osobistego szczęścia. Tam doskonalimy swoje ciało oraz zyskujemy pewność siebie i wiarę w swoją niepowtarzalność i blask. Łazienka jest elementem naszego Ja. Podobnie jak sypialnia, gdzie wypoczywamy, tak łazienka jest przedsionkiem dnia i nocy. Tu wschodzi słońce, w którego promieniach spieszymy się do pracy, a po jego zachodzie, gdy przychodzi upragniony czas wypoczynku, jest miejscem podziwu zimnego blasku księżyca, który jednych pośpiesza na służbową kolację, innych na zabawę ze znajomymi czy romantyczne spotkanie we dwoje.

            Dla stworzenia z łazienki centrum osobistej przyjemności domowników, a w szczególności pani domu, powstały takie firmy jak Mozaika ze Szczecina. Mozaika, jest miejscem pracy Ewy Łacwik, artysty plastyka, jednej z niewielu osób na świecie specjalizujących się w malarskiej technice obrazo-witraży. Dzięki niej oraz właścicielce Mozaiki, Bogumile Radosz, powstała firma, która tworząc projekt łazienki, stwarza autentyczne dzieło sztuki.


- Któregoś dnia, pracując nad projektem, wpadłyśmy z Ewą na pomysł wykonania dla klienta czegoś niepowtarzalnego, obrazu, który tylko ten klient i nikt inny na całym świecie miałby w swojej łazience – opowiada Bogumiła Radosz, właścicielka firmy Mozaika – Osobie, której zaproponowałyśmy takie rozwiązanie, pomysł bardzo się spodobał. Ostatecznie, na płytkach sufitu pochylającego się nad wanną, znalazły się dwie czarnoskóre kobiety z motywem kwiatowym dopełniającym uroku i egzotyki malunku. Wiele osób, które widziały ten obraz, zgłaszały się do nas w sprawie zakupu kafli łazienkowych ozdobionych malunkiem, motywem lub wzorem, który najlepiej by oddawał unikatowość wnętrza ich łazienki.   

 

REALIZM CZY ABSTRAKCJA?

 

Mozaika ze Szczecina jest pionierską firmą dekorującą glazurę łazienkową na specjalne zamówienie klientów. Bez względu na rodzaj zlecenia: styl, kolorystykę, gęstość, technikę, rozmiar czy temat malowidła, efekt końcowy jest zawsze dziełem sztuki. Jest bezcennym elementem wnętrza, wyróżniającym łazienkę spośród łazienek znajomych i przyjaciół, nawet tych, których stać było na wydanie dziesiątków tysięcy złotych na wyposażenie tego wnętrza. Mozaika wykonuje każde zlecenie i realizuje wszystkie, nawet najbardziej abstrakcyjne pomysły ozdoby glazury i glazurowej armatury łazienkowej, która następnie trafia pod dowolny adres w Polsce i za granicą.

 

TECHNIKA SEKRETEM MISTRZYNI

 

- Przynajmniej raz w tygodniu przychodzi do firmy osoba, która próbuje dowiedzieć się, w jaki sposób tworzymy naszą glazurę i jak ozdabiamy armaturę – mówi Ewa Łacwik – Jedyne, co mogę powiedzieć w takich przypadkach, to bardzo ogólnie przedstawić proces realizacji zamówień Mozaiki. Jednak żadnych szczegółów! Rodzaj i mieszanka farb, typ i temperatura pieca podczas wypalania kafli, cała receptura moich alchemicznych zabiegów jest moją najpilniej strzeżoną tajemnicą – śmieje się artystka.


            Glazura firmy Mozaika dostępna jest w wybranych rozmiarach i kolorach, ponieważ wytwarzana jest na indywidualne życzenie klienta. Albo przedstawia on swój pomysł lub projekt szkicu, malowidła czy motywu, albo zdaje się na inwencję pracowników Mozaiki. Następnie zamawiane są odpowiednie do wykonania zlecenia specjalistyczne farby, niedostępne na polskim rynku. Gdy wszystkie przygotowania zostały poczynione, powstaje na papierze dzieło w skali 1:1. Klient akceptuje go lub przedstawia swoje uwagi, które uwzględniane są przy korekcie. Po zatwierdzeniu, malowidło precyzyjnie, z zachowaniem wszystkich detali, przenoszone jest na glazurę i wypalane w specjalnie do tego przeznaczonym piecu. Efekt końcowy jest zawsze jeden i ten sam – dzieło jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne, stworzone tylko i wyłącznie dla jednej łazienki, dla jednego domu czy mieszkania.            Teraz to, czy pragniesz rozkoszować się kąpielą w otoczeniu sztuki, która odpowiada twoim indywidualnym gustom, zmywać sen z oczu, jak i spoglądać w nie tuż przed udaniem się na spoczynek w towarzystwie zmaterializowanych pomysłów twojej fantazji spoglądających ze ścian lub sufitu, zależy wyłącznie od ciebie. Jeżeli szukasz recepty na wyjątkowość, może znajdziesz ją właśnie w swojej łazience, w galerii obrazów twojego wnętrza? Może będzie to art deco, może impresja, a może surrealizm twoich marzeń? Wybór to prawo i wolność każdego z nas. Dzięki takim firmom jak Mozaika, istnieje możliwość wyboru.

 

www.mozaika.szczecin.pl

Producent: MOZAIKA      

 

MOZAIKA - Bogumiła Radosz 

70-767 Szczecin,

ul Hangarowa 13

tel. 091 4613-808

www.mozaika.szczecin.pl

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *