Firma PUHIT SA rozpoczyna ekspansję na ogólnopolskim rynku usług hotelarskich

20 sierpnia 2008 roku, Kraków - Firma PUHIT SA, lider rynku hotelarskiego w Warszawie i zarządca sieci hoteli ekonomicznych, stała się właścicielem trzech krakowskich hoteli – Monopol, Galicya i Regent. Nowe obiekty, należące do tej pory do sieci RT Hotels, zostaną do końca 2008 roku zintegrowane i włączone do bazy hotelowej zarządzanej przez spółkę PUHIT. Przejęcie trzech krakowskich hoteli jest ściśle związane ze strategią rozwoju firmy PUHIT, zakładającą rozszerzenie działalności spółki na całą Polskę.


W tej chwili PUHIT SA jest właścicielem i zarządcą hoteli Felix***, Atos*, Portos* i Aramis*, hosteli TO-TU i Służewiec w Warszawie, Centrum Rekreacyjno - Konferencyjnego Promenada nad Zalewem Zegrzyńskim oraz Centrum Usługowo-Biurowego Na Kole. Spółka zarządza także marketingową siecią hoteli ekonomicznych START hotel, skupiającą 56 hoteli w 35 lokalizacjach. Do końca bieżącego roku nowy właściciel zintegruje przejęte obiekty w zakresie systemów hotelowych i rezerwacyjnych
z pozostałymi hotelami grupy. Jest to główne zadanie spółki na najbliższy okres i pierwszy element ogólnopolskiej strategii, której realizację rozpoczął PUHIT SA.

„Przejęcie od razu trzech obiektów znacząco zwiększa potencjał firmy i zapewnia spółce PUHIT mocny start na krakowskim rynku usług hotelarskich. Nowe hotele, które od 20 sierpnia stały się własnością firmy PUHIT SA, dysponują łącznie 177 pokojami, co stanowi 13,5% wszystkich pokoi, jakie posiada aktualnie spółka. Sprzedaż tych obiektów w 2007 roku stanowiła 17% wartości sprzedaży PUHITu
za ten rok.” – powiedział Andrzej Wójcik, Wiceprezes firmy PUHIT SA.

Firma PUHIT powstała w 1997 roku jako PUHIT Sp. z o.o. w wyniku prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego. 25 maja 2007 roku firma została przekształcona w spółkę akcyjną i rozpoczęła ekspansję na polskim rynku usług hotelarskich. Dzisiaj PUHIT jest liderem rynku hoteli ekonomicznych w Warszawie oraz dynamicznie rozwijającą się firmą, posiadającą ponad półtora tysiąca pokoi
w siedmiu obiektach w Warszawie i okolicach. Zakup trzech krakowskich hoteli jest pierwszym etapem strategii rozwoju firmy, polegającej na przekształceniu PUHIT SA w operatora o zasięgu ogólnopolskim.

„Strategią rozwoju spółki PUHIT jest stworzenie sieci hoteli klasy ekonomicznej na terenie całej Polski. W najbliższych pięciu latach planujemy ekspansję na rynek usług hotelarskich we Wrocławiu, Trójmieście, Poznaniu i Toruniu. Na razie nie zakładamy budowania nowych obiektów, rozszerzanie bazy noclegowej będzie się odbywało głównie przez kupno i przejęcia istniejących hoteli. Mamy nadzieję, że w ciągu 10 lat PUHIT SA będzie obecny we wszystkich najbardziej atrakcyjnych turystycznie miastach Polski. Dzięki zwiększeniu liczby obiektów oraz wysokiemu standardowi obsługi, chcemy stać się najczęściej wybieraną firmą hotelową zarówno przez Polaków, jak i zagranicznych turystów.” – dodał Andrzej Wójcik, Wiceprezes firmy PUHIT SA.

Długookresowe plany rozwoju PUHIT SA zakładają także pozyskanie większości środków na rozwój firmy z giełdy. Spółka planuje debiut na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w 2010 roku.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *