Warimpex zadecydował o przeznaczeniu Projektu Próżna

· Zarząd Warimpex zadecydował o przeznaczeniu projektu Próżna

· Inwestycja na Próżnej zostanie zakończona do końca roku 2010


Warszawa/Wiedeń, 5 grudnia 2008 – Zarząd Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG podjął decyzję o przeznaczeniu projektu na ulicy Próżnej. Po przeanalizowaniu rynku hoteli w Warszawie, jak również rynku nieruchomości biurowych, Warimpex zadecydował o zrealizowaniu projektu biurowca na działkach przy ulicy Próżnej, w centrum Warszawy. Franz Jurkowitsch, Prezes Warimpex: „Wybraliśmy opcję, która jest najlepsza dla naszych udziałowców. Warszawski rynek nieruchomości biurowych rozwija się bardzo dobrze. Mamy dwie wspaniałe historyczne kamienice, świetnie zlokalizowane w Warszawie.


Ponadto Plac Grzybowski ma niezwykłą historię. Bez trudu znajdziemy najemców zarówno powierzchni biurowych, jak i powierzchni usługowych znajdujących się na parterze realizowanej inwestycji.” Realizacja projektu biurowca jest znacznie mniej kapitałochłonna niż luksusowego pięciogwiazdkowego hotelu. Warimpex, jak obecnie wszyscy deweloperzy, bierze pod uwagę niekorzystne warunki na międzynarodowych rynkach nieruchomości i reperkusje kryzysu finansowego. „Warimpex zawsze opierał się na długoterminowym finansowaniu projektów. Taka bez wątpienia konserwatywna struktura finansowania sprawdza się jednak w czasach kryzysu. Wszystkie projekty, znajdujące się obecnie w fazie budowy, są realizowane zgodnie z planem i finansowane długoterminowo – zwykle na 15 lat” powiedział Franz Jurkowitsch, Prezes Warimpex.  Warimpex otrzymał już pozwolenie na budowę hotelu na Próżnej, natomiast firma wystąpiła o nowe pozwolenie na odnowienie i przebudowę budynków na biurowiec. Nie przedłuży to realizacji projektu. Realizacja budynku biurowego, włączając budowę, jest znacznie krótsza od realizacji projektu hotelu pięciogwiazdkowego. Dlatego Warimpex zakończy realizację projektu biurowca przed końcem 2010 r. Data zakończenia projektu na ulicy Próżnej zbiegnie się z rozpoczęciem remontu Placu Grzybowskiego w 2010 r.

 

Historia kamienic przy ulicy Próżnej 7 i 9 Budynki przy ul. Próżnej 7 i 9 powstały około 1880 r. według projektu słynnego architekta Franciszka Baumana. Podczas II Wojny Światowej ten teren został włączony do warszawskiego getta. Po II Wojnie Światowej grunt i budynki zostały przejęte przez Skarb Państwa. W 1987 r. kamienice przy ul. Próżnej zostały wpisane do rejestru zabytków. W połowie lat dziewięćdziesiątych XX w. budynkami zainteresował się Ronald Lauder, właściciel spółki PSC. Po koniec lat 90 spółka PSC odkupiła od Miasta Warszawy kamienice i grunty. W 2003 r. Spółka PSC przeniosła własność budynków oraz prawo użytkowania wieczystego gruntów na rzecz Spółki „Próżna Properties”, należącej do grupy Warimpex. Fasada frontowa budynków przy ul. Próżnej 7 i 9 będzie wiernie odtworzona wg stanu sprzed 1939 r.


Zastosowane zostaną techniki zgodne z oryginalnymi. “Jesteśmy świadomi historii i ważności Placu Grzybowskiego. Podczas renowacji i przebudowy w Pradze, pałacu mieszkalnego z 1987 r. w pięciogwiazdkowy luksusowy hotel zdobyliśmy cenne doświadczenie w renowacji zabytkowych obiektów” – powiedział Jerzy Krogulec, General Manager Warimpex Polska. „Ponadto jesteśmy zainteresowani kreowaniem przyjaznego miejsca dla mieszkańców Warszawy. Parter naszej inwestycji zostanie przeznaczony na usługi np. restauracje, kawiarnie bądź cukiernie”.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *