Warimpex sprzedaje biurowiec w Budapeszcie

Wczoraj spółka Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG zamknęła sprzedaż biurowca Pauler w Budapeszcie prywatnemu inwestorowi. Cena sprzedaży przewyższyła wartość godziwą oszacowaną ostatni raz w czerwcu 2008 r. przez CB Richard Ellis (CBRE), niezależną międzynarodową firmę zajmującą się wyceną nieruchomości. -Ta transakcja pokazuje, że nawet w dzisiejszych ciężkich czasach na rynkach finansowych można robić dobre interesy, pod warunkiem, że posiada się wysokiej jakości własność, jaką jest biurowiec Pauler - mówi Franz Jurkowitsch, Dyrektor Generalny Warimpex.


Zbudowany w 1995 r. biurowiec Pauler został zakupiony przez Warimpex w lutym 2006 r. Pod koniec 2007 r. zakończono remont i obecnie budynek jest w całości wynajmowany. Nieruchomość obejmuje około 3 000 m2 wynajmowalnej powierzchni biurowej netto, rozmieszczonej na ośmiu piętrach, oraz dwupoziomowy garaż podziemny. Adres, pod którym znajduje się budynek - Pauler utca 11 - to popularna okolica biurowa w centrum Budy, w sąsiedztwie zamku. Najbliższy rejon ma zróżnicowany charakter, obejmujący zarówno budynki o przeznaczeniu mieszkalnym, jak i usługowym.


W pobliżu znajdują się przystanki transportu publicznego i główne arterie komunikacyjne. Przez ponad 25 lat Warimpex z powodzeniem działał na węgierskim rynku nieruchomości. Po sprzedaży biurowca Pauler, Warimpex nadal jest właścicielem biurowców w Budapeszcie - Csalogany, Erzsebet, Dioszegi i Sajka, których łączna powierzchnia użytkowa netto wynosi około 16 000 m2.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *