Saski Kraków Curio Collection by Hilton rusza 1 sierpnia   INWESTYCJE

Z początkiem sierpnia pierwszych gości przyjmie Saski Hotel Kraków Curio Collection by Hilton ze 117 pokojami w odrestaurowanej kamienicy po hotelu Saskim koło Rynku. Ceny pokoi zaczynają się od 880 zł.

W całym hotelu można znaleźć starannie dobrane elementy wystroju, nawiązujące do bogatej historii tego miejsca

To pierwszy hotel pod tym soft brandem Hiltona w Polsce. Zaoferuje m.in. strefę SPA & wellness z basenem oraz część konferencyjną. Powstaje u zbiegu ul. Sławkowskiej, św. Tomasza i św. Jana w zabytkowej kamienicy, w której działalność hotelowa prowadzona była od pierwszej połowy XIX wieku, a do 2017 r. działał tam 3-gwiazdkowy hotel Saski z 60 pokojami. Hotel miał niegdyś salę koncertową, w której występowali m.in. Franciszek Liszt i Johannes Brahms. Została ona odrestaurowana z zachowaniem oryginalnych fresków ściennych. Malowanie ich zajęło kilka miesięcy. Będą tu organizowane imprezy do 120 osób.

Całkowicie odrestaurowana została Sala Saska

Umowa o zarządzanie między Hiltonem a firmą Abriz Jana Pilcha podpisana została w 2018 r. Dyrektorem generalnym hotelu został Christian Schwenke, który wcześniej zarządzał Hiltonem Old Town w Pradze. Autorem koncepcji projektu wnętrz jest pracownia ORB Studio, autorem projektu wnętrz części pokojowej - pracownia PROBINVEST Architekci, a projektu wnętrz części wspólnych - pracownia db GROUP.

"Przywrócenie tej legendy do życia i stworzenie prawdziwie autentycznego krakowskiego doświadczenia to nasza główna wizja" deklaruje hotel

Curio to soft brand stworzony przez Hiltona w 2014 r., pozycjonowany w podobnym segmencie jak marriotowski Autograph Collection. Obecnie działa pod nim ok. 100 hoteli. Jak opisuje sieć, „te niezależne obiekty są częścią tkanki miasta, w którym się znajdują: odzwierciedlają istotę i ducha miejsca lokalizacji. Każdy hotel oznaczony marką Curio jest zupełnie inny od pozostałych. Naszym zadaniem jest tylko wybranie najlepszego obiektu i umożliwienie jego rozwoju w najlepszy możliwy sposób, odzwierciedlający jego charakter”.

Wcześniej podpisano umowę na uruchomienie hotelu pod marką Curio w byłej synagodze w Poznaniu, ale inwestorowi nie udało się pozyskać finansowania na ten projekt i trwają prace nad zmianą koncepcji.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *