Współpraca firm Amadeus i Transhotel pozwoli biurom podróży wzbogacić ofertę hotelową

Transhotel weźmie udział w pilotażowym wdrożeniu nowego produktu, umożliwiającego integrację skonsolidowanej oferty hotelowej z platformą sprzedaży Amadeus Selling PlatformOferta Transhotel, obejmująca 50 tysięcy obiektów na całym świecie, uzupełni dotychczasową ofertę hotelową firmy Amadeus i umożliwi wypłacanie prowizji z góry

 

 

Warszawa, 20 stycznia 2009 r. – Amadeus, wiodący dostawca technologii i rozwiązań dystrybucyjnych dla branży turystycznej, zawarł umowę o strategicznej współpracy z firmą Transhotel, specjalizującą się w globalnej konsolidacji ofert hotelowych i usług turystycznych. Zgodnie z umową, firmy podejmą współpracę w celu ułatwienia biurom podróży dostępu do oferty Transhotel za pośrednictwem systemów rezerwacji firmy Amadeus.

 

Amadeus opracowuje rozwiązanie umożliwiające zintegrowanie skonsolidowanej oferty Transhotel w ramach Amadeus Selling Platform, czyli opracowanego przez firmę systemu sprzedaży dla biur podróży. Dzięki temu zdecydowanie prostszy stanie się dostęp do pełnej oferty hotelowej, a proces rezerwacji stanie się łatwiejszy, szybszy i bardziej efektywny.

 

Korzyścią z wprowadzenia nowego rozwiązania, oprócz rozszerzenia oferty, będzie także możliwość wypłacania z góry prowizji za rezerwacje miejsc w obiektach Transhotel. Pilotażowe wdrożenia programu wprowadzone zostaną na wybranych rynkach już w marcu, zaś wkrótce potem rozwiązanie zostanie udostępnione wszystkim biurom podróży.

 

W przeciwieństwie do rynku północnoamerykańskiego, w Europie około dwóch trzecich hoteli to placówki niezależne. Firma Amadeus może się poszczycić istotnymi osiągnięciami w integrowaniu ich oferty. Spośród 80 tysięcy placówek dostępnych za pośrednictwem systemu Amadeus, 30% stanowią hotele niezależne. Najnowsza umowa z firmą Transhotel stanowi wielki krok naprzód, zapewniając znaczne rozszerzenie oferty hotelowej dostępnej dla użytkowników systemu Amadeus.

 

Szeroka Oferta Grupy Transhotel, uzupełnia bogatą ofertę hotelową Amadeus, a dzięki współpracy obu firm, biura podróży zyskają możliwość oferowania swoim klientom większego portfolio hoteli.

 

„Cieszymy się z zacieśnienia współpracy z firmą Transhotel, pozwoli nam ona zaoferować biurom podróży dostęp do większej liczby hoteli i bogatszej palety usług” – mówi Ian Wheeler, wiceprezes ds. marketingu w firmie Amadeus – „Zawierając umowy z konsolidatorami hotelowymi, zapewnimy biurom podróży możliwość korzystania z usług niezależnych hoteli przy zachowaniu efektywności i niezawodności płynącej z wykorzystania naszego systemu dystrybucji.”

 

Julio de la Cruz, dyrektor generalny Grupy Transhotel, mówi: „Zacieśnienie współpracy z firmą Amadeus jest ważnym wydarzeniem w historii Transhotel. Pozwoli nam ona dotrzeć do jeszcze większej liczby biur podróży i zapewnić im dostęp do licznych sieciowych, jak też niezależnych hoteli na całym świecie, oferujących usługi we wszystkich grupach cenowych.”


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *