Strefa termalna i taniec w deszczu

Oprócz zabiegów wykonywanych przez specjalistów, City SPA Endorfina dysponuje specjalnie przygotowaną strefą termalną. W ramach inwestycji, firma wedi Polska wykonała łaźnię parową, laconium oraz natryski. Strefa pozwala skorzystać z dobroczynnego wpływu wody, światła i aromaterapii.

Łaźnia parowa z aromaterapią to pierwiastek śródziemnomorski City SPA Endorfina. W porównaniu z klasyczną sauną, panuje tu stosunkowo niska temperatura  43  48ºC, a wilgotność sięga 100%. W łaźni, oprócz dobroczynnego kontaktu z parą wodną i aromatem olejków, możemy wypróbować także wpływ kolorowego światła, czyli popularną ostatnio koloroterapię.

Leczenie kolorami praktykowane było już w starożytności. Zauważono bowiem, iż kolor oddziałuje na psychikę ludzką tak silnie, że może przyczynić się do łagodzenia różnych dolegliwości. Podstawowym materiałem, wykorzystanym przy budowie łaźni parowej w City SPA Endorfina, jest wodoodporna płyta budowlana wedi. Wykonana z ekstrudowanej pianki polistyrenowej, zbrojonej z obu stron siatką z włókna szklanego, płyta zabezpiecza ściany, podłogę i sufit pomieszczenia, zapewniając prawidłowe funkcjonowanie tego specyficznego wnętrza. Płyta wykorzystana została także do budowy siedzisk.

Laconium to kolejne wnętrze wykonane przy użyciu płyt wedi. Ta ciekawa forma pomieszczenia o niskiej wilgotności i temperaturze około 55ºC jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które z powodów zdrowotnych źle znoszą pobyt w klasycznej saunie. ‑ Laconium to ciepłe pomieszczenie z podgrzewanym siedziskiem wyprofilowanym dla wygodnej, półleżącej pozycji. Miejsce to służy do nakładania na ciało alg, aby w tym klimacie przez około 10 minut lecznicze błota mogły wyschnąć.

Po takim zabiegu ciało nawilżamy ponownie w łaźni parowej (kolejne 10 minut), a potem zmywamy pod prysznicem (zabieg powtarzamy dwukrotnie). To niewielkie pomieszczenie (ok. 6M2), które jest bardzo ważnym ogniwem w zabiegach błotnych  idealnie przygotowuje skórę pod kolejne zabiegi w SPA - opisuje Robert Olszański, dyrektor ds. sprzedaży wedi Polska.

Ciekawym sposobem na zakończenie przygody ze strefą termalną jest kąpiel pod prysznicem typu Rain Dance w eleganckich kabinach z brodzikami wedi Fundo. Tu czeka nas prawdziwa, pobudzająca wszystkie zmysły... ulewa.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *