Elewacja wrocławskiego Hiltona będzie ze szkła

Elewacja wrocławskiego hotelu Hilton, będącego częścią kompleksu wielofunkcyjnego OVO, wykonana zostanie ze szkła.

 

Pierwotna koncepcja architektów uwzględniała wykorzystanie w tym celu Corianu. Ten niezwykle plastyczny materiał, znakomicie komponowałby się z wygenerowaną komputerowo i nietypową bryłą obiektu.

 

- Corian był już wykorzystywany w podobnych celach m.in. we Francji - mówi Paul Adolph, dyrektor projektu ze spółki Wings Properties – W Polsce okazało się to jednak niemożliwe. Liczne testy, jakie przeprowadziliśmy pokazały, że nie jest on w stanie spełnić niezwykle rygorystycznych polskich norm budowlanych.

 

 

Po analizie innych możliwości, uznano ostatecznie, że oczekiwania projektantów spełni wykorzystanie w pełni oszklonej kurtyno-ściany.

 

Zmiana koncepcji wpłynie na to, jak kompleks będzie prezentował się z zewnątrz, ale pozwoli zachować jego obły i pozbawiony kantów, kształt. Zdaniem inwestora, dzięki takiemu rozwiązaniu, projekt zyska zupełnie nową jakość. – Kurtyna nie tylko idealnie podkreśli niepowtarzalną formę OVO, ale jednocześnie pozwoli uzyskać niezwykle ciekawe efekty wizualne, niemożliwe w przypadku zastosowania Corianu – dodaje Paul Adolph.

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *