Rezerwacja o każdej porze z dowolnego miejsca na świecie

Dzięki nowej aplikacji w telefonie BlackBerry rezerwowanie hotelu staje się prostsze niż kiedykolwiek wcześniej

 


W podróży z BlackBerry® – Dostęp do bazy 230 000 hoteli z dowolnego miejsca na świecie: Research In Motion (RIM), czołowy producent smartfonów, oraz HRS, największy europejski portal rezerwacji hotelowych, wspólnie opracowali specjalną aplikację przeznaczoną dla urządzeń BlackBerry. Pozwala ona użytkownikowi na korzystanie z pełnej oferty serwisu HRS – HOTEL RESERVATION SERVICE, w tym na wyszukiwanie hoteli oraz rezerwację noclegów. W Polsce smartfony BlackBerry oferowane są m.in. przez sieci Era, Orange i Polkomtel.


Zaletą rozwiązania jest to, że umożliwia ono łatwe wyszukanie odpowiedniego hotelu w czasie podróży i zarezerwowanie w nim noclegu bez czasochłonnego wpisywania danych. Jest to możliwe na podstawie odczytu aktualnej pozycji przez moduł GPS lub poprzez wykorzystanie danych z organizera. Przy wyszukiwaniu i rezerwacji za pośrednictwem danych z organizera nowa aplikacja pozwala dodatkowo określić, czy wyszukiwanie będzie się odbywało według kontaktów z książki adresowej czy terminów zaznaczonych w kalendarzu. Potwierdzenia są wysyłane pocztą elektroniczną albo SMS-em.

 

Dla przykładu, osoba podróżująca służbowo ma w Londynie umówione spotkanie u klienta, pana Smitha. Wystarczy otworzyć elektroniczną książkę adresową i kliknąć pozycję „Pan Smith” lub termin „Spotkanie z panem Smithem”, a następnie wyszukać wolne pokoje w hotelach w okolicy, porównać oferty i w kilku prostych krokach dokonać rezerwacji. Inna możliwość to skorzystanie z funkcji GPS w miejscu spotkania i uzyskanie informacji na temat bazy noclegowej dostępnej w okolicy. Po dokonaniu rezerwacji informacje o hotelu można przenieść bezpośrednio do kalendarza lub do książki adresowej i wyświetlić położenie hotelu na mapie Microsoft. W ten prosty sposób każdy, nawet w krótkim czasie, znajdzie odpowiedni dla siebie hotel.


 

– „Dzięki pomysłowej integracji usług HRS z technologią BlackBerry możemy zaoferować, w szczególności klientom podróżującym służbowo, jeszcze większy komfort przy dokonywaniu rezerwacji” – komentuje Tobias Ragge, Prezes Zarządu HRS. – Nowa oferta czyni nawet pilne wyszukiwanie hoteli z wykorzystaniem telefonii komórkowej dziecinnie prostym.

 

 

Więcej informacji na stronie www.HRS.pl


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *