KONKURS Roberta Sowy KULINARNY TALENT 2009

Konkurs odbywa się w dniu 26 marca 2009  w Centrum Targowo Kongresowym MT Polska przy ul. Marsa 56C

 


Organizator Studio Kulinarne Roberta Sowy

 

Laurat Konkursu otrzyma  statuetkę  Kulinarny Talent 2009 oraz dyplom

Dodatkowa statuetka zostanie wręczona za najlepszy smak dania podczas  finałowego konkursu przez jury degustacyjne Roberta Sowy.

Laureat konkursu „Kulinarny Talent 2009” automatycznie zostaje nominowany do finałowego konkursu kulinarnego „Szef Roku 2010”.           

Sponsorami Głownymi Konkursu są:

Społdzielnia Mleczarska „Lazur”

Farutex Sp. z o.o.

Patronat merytoryczny konkursu:

Fundacja KSK oraz MT Polska

Patronat medialny Konkursu:

Przeglad Gastronomiczny, Moje Gotowanie, Gala, Radio dla Ciebie, Radio Zet, Woman, Menforum.pl, papaja.pl,

Media wspierajce:

Viva! Party - życie gwiazd, Playboy,Sukces, Gentleman, TeleTydzien,

Skład Jury akceptujacy do Finału:

Robert Sowa, Jerzy Pasikowski, Katarzyna Michalak, Konrad Birek

 

Skład 12 uczestników, którzy startują w Finale:

 

Imie i Nazwisko

Nazwa potrawy

Nazwisko Szefa rekomendujacego

Dariusz Jatczak

Szlachetny łosoś wędzony w dębinie,w pomarańczach i w ziarnach kawy z dodatkiem ryżu Basmati i mini szparagów, dotknięty niebanalną pianką z pomarańczy z delikatnym sosem z borówki amerykańskiej i granatu

Dariusz Kuźniak

Kamil Zgrzebski

Filet z łososia norweskiego z sosem z sera pleśniowego Lazur z puree warzywnym

Jacek  Szczepański

Tomasz  Czypionka

Rolada z łososia faszerowana rybą maślaną i serem pleśniowym w nori, podana z sałatką z awokado i pomidorów cncase, w asyście sosu borówkowego I sosu miodowego z pasty miso

Michał Keil

Arkadiusz Kruszik

Łosoś norweski o smaku sera koziego I borówki, podany z młodymi strączkami groszku cukrowego z dodatkiem szafranowej babeczki z kuskusu

Wiesław Bober

Konrad Kura

Filet z łososia w sosie cebulowo-karmelowym

 

Marek Widomski

Mateusz Maciński

Łosoś pieczony w syropie klonowym podany na postumencie z ananasa, w towarzystwie figi I risotto w cieście spring roll, wraz z ciemnym sosem owocowym

Artur Grajber

Norbert Sokołowski

Classic moon

 

Jarosław Uściński

Mateusz Wania

Korona z łososia norweskiego posadzona na poduszce z dzikiego ryżu

Marcin Mazur

Mariusz Banaśkiewicz

Grilowany łosoś z chrupiącym risotto I sosem z borówki amerykańskiej

Krzysztof Kowalczyk

Grzegorz Suski

Pieczony torcik z dorady I łososia z algami morskimi

Mariusz Siwak

Marcin Jabłoński

Łosoś confit na postumencie ze skorzonery z dodatkiem borówkowego vol-au-vent

Kurt Scheller

Piotr Rolnik

Czar z łososia na chrupiacym selerze naciowym w aranżacji borówki amerykańskej

Józef Goj

 

Uczestnicy Konkursu zamieszkają w Hotelu „Trylogia” w Zielonce:

05-220 Zielonka

ul. Poniatowskiego 46 A

Tel. Biuro: 022 799 72 19

Tel. Sala Rycerska: 022 799 72 10

Fax. 022 786 49 61

e-mail: biuro@klubgalop.pl

 

Uczestnicy zamieszkają w pokojach dwuosobowych. Rooming lista zostanie przedstawiona po przyjeżdzie w recepcji hotelu.

 

25 marca godz. 18.00 w hotelu Trylogia odbędzie się spotkanie z uczestnikami na odprawie.Uczestniczą: Robert Sowa, Jerzy Pasikowski, Katarzyna Michalak, Konrad Birek, przedstawiciele Sponsorow, Fundacji KSK i MT Polska.

1. rozdanie formularzy na targi

2. rozdanie bluz kucharskich i zapasek

3.pytania merytoryczne do Roberta Sowy i Jerzego Pasikowskiego

4.sprawy porzadkowe

5losowanie numerow konkursowych

 

Godz 19.00 wspólna, uroczysta kolacja z udzialem uczestnikow konkursu, przedstawicieli Sponsorow i Jurorow

 

23.00 Cisza nocna ...

26 marca 2009  o godz. 10.00 odbędzie się rozpoczęcie konkursu, który poprowadzi Dorota Wellman.

 

Podczas Konkursu oceniać uczestników będzie Jury techniczne w składzie:

Marcin Budynek – szef kuchni Hotelu „Warszawa” w Augustowie

Marcin Matyjasik - Szef kuchni Farutex.

 

Jury degustacyjne obradować będzie w składzie:

Agnieszka Popielewicz

Agnieszka Sicińska

Ilona Felicjańska

Katarzyna Cerekwicka

Robert Sowa – Przewodniczący Jury

 

Nadzór nad Jury technicznym i degustacyjnym sprawował bedzie Jerzy Pasikowski.

Uczestnicy konkursu wystąpią według następującego harmonogramu czasowego:

                                   -  uczestnicy z numerami 1, 2, 3 od godz. 11:00 do godz. 11:30

                                   -  uczestnicy z numerami 4, 5, 6 od godz. 11:45 do godz. 12:15

                                   -  uczestnicy z numerami 7, 8, 9 od godz. 12:30 do godz. 13:00

                                   -  uczestnicy z numerami 10, 11, 12 od godz. 13:15 do godz. 13:45

Na przygotowanie potraw konkursowych uczestnicy mają 30 minut i 15

minut na rozstawienie drobnego sprzętu oraz produktów

Każdy uczestnik ma do dyspozycji od organizatora produkty konkursowe (sery marki Lazur, łosos norweski, borówka amerykańska) przyprawy firmy Prymat.

Każdy uczestnik przygotowuje 7 dań głównych z użyciem produktów konkursowych,.

Z siedmiu przygotowanych porcji jedna trafia na stół ekspozycyjny, jedna dla jury technicznego i pięć dla jury degustacyjnego

Każdy uczestnik ma przygotować się do werbalnego opisu dania przed komisja degustacyjną (dotyczy to sposobu przygotowania dania, jak również pochodzenia produktów wykorzystanych podczas gotowania.

 

15.00  Uroczyste ogłoszenie zwycięzcy Konkursu „Kulinarny Talent 2009” oraz wręczenie statuetek i dyplomów.

Uroczyste ogłoszenie zwycięzcy konkursu „Kulinarny Talent 2009” oraz wręczenie statuetek i dyplomow nastąpi po zakończeniu Konkursu podczas koktajlu o godz 15.00  w miejscu odbywania się Konkursu. Wszyscy uczestnicy konkursu na rozdaniu nagrod wystepuja obowiazkowo w bluzach kucharskich, czapkach i zapaskach.

 

 

Podczas Konkursu odbędą się pokazy kulinarne i degustacje

- Spółdzielnia Mleczarska Lazur - degustacja serów marki Lazur

- Farutex – prezentacja nowej oferty dla gastronomii oraz promocja pokazów   kulinarnych z udziałem Roberta Sowy i Karola Okrasy

- Wilbo - pokaz i degustacja sushi w wykonaniu Kamila Antosika

- Contimax i InterEuropol – degustacja śledzi i pieczywa  pt. Fantazje śledziowe w wykonaniu Mateusza Birka i Norberta Rutkowskiego.

- Prymat – nowości w przyprawach

- Flik -  prezentacja napoju energetycznego Run Cool + wiele niespodzianek

- Nespresso – degustacja kawy

- Brown Forman –  pokaz barmański połączony z degustacją drinków, prezentacja nowych drinków i smaków.

 

Wszyscy uczestnicy i oba Jury wystąpią w autorskich stojach konkursowych zaprojektowanych i przygotowanych przez firmę TEDMAR.

 

Atrakcją Podczas Konkursu bedzie prezentacja najnowszej książki kulinarnej  Roberta Sowy pt. „Robert Sowa w poszukiwaniu  smaku doskonałego” 

 

Sponsorami koktajlu oraz nagród i upominków dla uczestników Konkursu są

- Spółdzielnia Mleczarska „Lazur”

- Farutex Sp. z o.o. – hurtownia artykułów spożywczych

- Wilbo S.A.

- Inter Europol - piekarnia

- Run Cool – napoje energetyzujace

- Prymat

- American Cranberries - żurawina

- Brown Forman- Filnadia, Jack Daniels

- Contimax S.A. - śledzie

- Philips

- Severin

- Dermika

- Villeroy& Boch


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.