Optymalizacja wykorzystania zasobów dzięki ulepszonej wersji systemu Zarządzania Zasobami Hotelowymi w serwisie HRS

Bardziej elastyczne stawki, większa swoboda podejmowania decyzji, szybsze dostosowanie cen i ułatwione przeglądanie danych


 

Firma HRS – HOTEL RESERVATION SERVICE przygotowała, we współpracy z przedstawicielami branży hotelarskiej, ulepszony system Zarządzania Zasobami Hotelowymi (Hotel Self-Administration - HSA3. Nowa wersja systemu pozwala na bardziej ukierunkowany kontakt z klientami za pośrednictwem strony www.hrs.pl i zwiększenie obrotów własnej firmy. Ponadto HSA3 ułatwia zarządzanie cenami oraz dostępnością w ramach HRS, dzięki czemu właściciel hotelu ma możliwość bardziej elastycznego działania, kreując swój wizerunek w sposób bardziej indywidualny.

 

System Zarządzania Zasobami Hotelowymi stanowi trzon codziennie aktualizowanej aplikacji zarządzania cenami i pokojami. Cenę dzienną w HRS można w każdej chwili modyfikować w zależności od aktualnego poziomu wykorzystania zasobów hotelowych i lokalnego rynku. Właściciel hotelu nadal sam ustala ceny, co oznacza, że HRS nie dolicza żadnych dopłat do cen.

 

Nowy system HSA3 można dostosować do potrzeb hotelu w sposób jeszcze bardziej zindywidualizowany. Przykładowo właściciel hotelu może sam decydować, iloma rodzajami cen chce równolegle zarządzać oraz w każdej chwili ma możliwość dostosowania stawki HRS do aktualnego poziomu wykorzystania bazy pokoi. Na stronie systemu HRS są one sprzedawane na zasadzie „best-buy”, czyli poczynając od najlepszej stawki. System pozwala na ustawienie rabatów i bezpłatnych noclegów w sposób elastyczny i na ich modyfikację w dowolnym momencie. Ponadto możliwe jest stworzenie cennika na cały rok, a już wkrótce nawet na trzy lata. Zablokowane daty można aktualizować przez całą dobę, zaś wprowadzenie urlopów i dni wolnych od pracy wymaga nie więcej niż jednego kliknięcia. W widoku stawek i dostępności można wyświetlać i niezależnie od siebie zarządzać trzema dodatkowymi kategoriami pokoi, jak np. pokój trzyosobowy lub biznesowy. Sekcja „Stawki dla firm” zawiera przedstawione w przejrzystej formie warunki dla firm, które użytkownik hotelu może przeglądać.

 

W celu optymalizacji wykorzystania zasobów hotelu została wprowadzona atrakcyjna i bardzo korzystna stawka „Hot Deal Rate”. Umożliwia ona właścicielowi hotelu oferowanie w HRS również pokoi po stawkach obłożonych pewnymi warunkami, na przykład obowiązujących w przypadku rezerwacji, na co najmniej 5-dniowy pobyt lub dokonywanych na więcej niż 30 dni przed planowanym pobytem. Celem wprowadzenia nowej stawki jest zachęcenie klientów do rezerwowania hoteli z dużym wyprzedzeniem.

 

Właścicielom hoteli system udostępnia ponadto narzędzie pozwalające na podniesienie atrakcyjności ich oferty i stworzenie, przy niewielkim nakładzie pracy, interesujących pakietów ofert. Nowe narzędzie zarządzania pakietami umożliwia przygotowanie specjalnych pakietowych ofert tematycznych, na przykład typu „spa” lub „golf”, które z pewnością przyciągną licznych gości. Korzystanie z systemu HRS nie jest trudne, we wstępnie przygotowane pakiety standardowe wystarczy wpisać jedynie cenę. Natomiast właściciele hoteli, którzy zdobyli już pewne doświadczenie w tworzeniu pakietów, mogą je budować sami.

 

Operatorom hoteli, którzy nie korzystali dotychczas z narzędzia zwiększenia obrotów, HRS proponuje skorzystanie z programu Exclusive Price, którego działanie mogą oni sprawdzić w ramach HSA3 w określonych terminach i okresach. Oferta Exclusive Price okazała się wielkim sukcesem firmy HRS. W samych Niemczech do współpracy w ramach Exclusive Price przyłączyły się setki hoteli i grup hotelowych, zaś na całym świecie hoteli współpracujących jest ponad 5000. Jako partnerzy programu Exclusive Price, zobowiązały się one do oferowania ceny o 10% niższej od ceny udostępnianej na innych porównywalnych internetowych platformach rezerwacyjnych i zapewniających identyczne warunki rezerwacji. Dzięki temu czerpią korzyści w postaci dużej liczby rezerwowanych miejsc noclegowych.

 

Oferta Exclusive Price i stawka Hot Deal Rate dają naszym partnerom doskonałą okazję, by ich hotel znalazł się na wysokich pozycjach wśród wyników wyszukiwania dla zapytań potencjalnych gości i możliwość wygenerowania dodatkowych obrotów. System HRS nie dopuszcza manipulowania listami wyników wyszukiwania i jedynym sposobem na zainteresowanie klientów i dotarcie do potencjalnych gości jest przedstawienie atrakcyjnej ceny i zaprezentowanie hotelu i oferowanych przez niego usług w naszym systemie, co przełoży się na większe wykorzystanie dostępnych miejsc” wyjaśnia Tobias Ragge, Dyrektor Zarządzający HRS. „Nowy system HSA3 przejmuje na siebie większą część związanej z tym pracy.”

 

 

Nowością jest także „Powiadomienie pocztą elektroniczną”, które można udostępnić każdemu hotelowi na zasadzie indywidualnej. Za pomocą tego powiadomienia system ostrzega o braku dostępnych pokoi w systemie HRS. Kolejnym ważnym narzędziem serwisu dla partnerów hotelowych jest przegląd rezerwacji. Zapewnia on dostęp do wszystkich rezerwacji HRS w danym hotelu ze wszystkimi szczegółami i elastycznie wybieranymi okresami i statystykami. W celu zapewnienia użytkownikom możliwości przeglądania danych została wprowadzona „Historia zmian HSA3”, pozwalająca na śledzenie zmian dokonanych w przeszłości.

 

Zasady działania serwisu HRS są takie same dla wszystkich użytkowników: zasadniczo korzystanie z platformy hotelowej HRS jest bezpłatne. Operator hotelu nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów, a każdy hotel może korzystać z bezpłatnych usług serwisowych firmy HRS dostępnych w trybie online.

 

Więcej informacji na stronie www.HRS.pl

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *