Nespresso oficjalnym sponsorem konkursu kulinarnego „Szef Roku 2009”

Firma Nespresso, światowy pionier i lider na rynku wysokogatunkowej kawy porcjowanej, była jednym z oficjalnych sponsorów konkursu „Szef Roku 2009”

W Jury konkursu zasiedli: Joseph Seeletso z Botswany (Head Chef w Centrum Wina), Joachim Kohler z Niemiec (szef kuchni i dyrektor szkoły gastronomicznej w Erfurcie) oraz Marco Lange z Niemiec (Küchenchef "Seehotel Zeulenroda" - BIO Hotel - najlepszy certyfikowany hotel konferencyjny w Niemczech w roku 2008). Wśród szefów kuchni obecnych podczas rozwiązania konkursu byli także Robert Sowa, Karol Okrasa i Kurt Scheller. Pierwsze miejsce i tytuł SZEFA ROKU 2009 uzyskał Janusz Zabagło. Miejsce na podium zajęli także Sebastian Truszkowski i Artur Pijanowski. W trakcie konkursu zwiedzający targi mogli także wziąć udział w pokazie baristki Nespresso i posłuchać o sztuce parzenia kawy. Olga Bończyk pod okiem baristki własnoręcznie przygotowała kawę i wzór na jej powierzchni.

Organizatorem Konkursu był Klub Szefów Kuchni i MT Polska przy wsparciu merytorycznym Jerzego Pasikowskiego, a poprowadził go Karol Okrasa, w towarzystwie aktorki Olgi Bończyk. W konkursie mogli uczestniczyć jedynie kucharze, którzy otrzymali nominacje z tytułu zajęcia pierwszego miejsca w prestiżowych konkursach w 2008 roku: Rafał Krzysztyniak, Mariusz Bogusz, Dariusz Mikołajczak, Karol Łukomski, Sebastian Truszkowski, Sebastian Humski, Janusz Zabagło, Marcin Różański i Artur Pijanowski. Uczestnicy mieli 60 minut na przygotowanie potraw konkursowych, a do dyspozycji mieli 1,2 kg fileta norweskiego z łososia ze skórą oraz oliwę z oliwek z Toskanii, które obowiązkowo musiały być składnikiem dania .

Konkurs „Szef Roku 2009” odbył się podczas Targów EuroGastro w dniu 27 marca w Warszawie w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska. Nespresso przekazało ekspresy do kawy jako nagrody dla zwycięzców konkursu.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *