Gdańsk: wkrótce otwarcie nowego hotelu

Gdańsk konsekwentnie poszerza swoją ofertę noclegową - to cieszy szczególnie w perspektywnie Euro 2012. Wśród najbardziej zaawansowanych inwestycji hotelowych jest nowy obiekt sieci Qubus - jego otwarcie zaplanowano na połowę czerwca.


4-gwiazdkowy hotel powstaje w budynku po starym spichlerzu przy ulicy Chmielnej, będzie więc graniczył z zabytkową Wyspą Spichrzów. – Taka lokalizacja gwarantuje gościom szybki dojazd do hotelu - mówi Dagmara Szczepaniuk, specjalistka d.s. marketingu. – Co więcej, z Qubusa łatwo będzie się można dostać również na starówkę czy do miejskich instytucji – dodaje.Dla wielu sąsiedztwo zabytkowej Wyspy Spichrzów będzie wielką atrakcją.Nie da się jednak ukryć, że zniszczone w czasie wojny budynki od dawna czekają na renowację. – Miasto chce jak najszybciej rewitalizować Wyspę - mówi Magdalena Kawka z Biura Rozwoju Gdańska. – Całość podzielono na sześć rejonów, z których trzy mają już gotowe i uchwalone plany inwestycyjne – podkreśla. Odnowiona Wyspa ma pełnić funckje zarówno usługowe (w tym noclegowe), jak i mieszkalne.


Qubus Hotel Gdańsk to jedna z pierwszych luksusowych inwestycji w tym rejonie. – Naszym gościom zaoferujemy 184 miejca noclegowe w 110 jedno- i dwuosobowych pokojach – mówi Dagmara Szczepaniuk. – Atutem będzie na pewno doskonały widok na starówkę oraz pakiet usług dodatkowych.

Kiedy premiera hotelu? - Wszystkie prace idą zgodnie z planem - informuje Rafał Willich, dyrektor Qubus Hotel Gdańsk. – Inwestor planuje przekazać nam budynek pod koniec kwietnia. Otwarcie zaplanowaliśmy na połowę czerwca.

Qubus Hotel Gdańsk hotel będzie trzynastym obiektem sieci, jednocześnie trzecim tej klasy hotelem w Gdańsku. Obecnie Qubus posiada podobne hotele m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Katowicach i Łodzi. Na przyszły rok zaplanowano otwarcie Qubus Hotel Bielsko-Biała.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *