Radisson Blu Gdańsk – wielkie odliczanie

Już w maju na turystycznej mapie Gdańska pojawi się kolejny, wyjątkowy punkt odwiedzin. To hotel Radisson Blu, piąty hotel marki Radisson w Polsce.

Usytuowany przy Długim Targu, w samym centrum zabytkowego serca miasta, nieopodal Traktu Królewskiego i stanowiącego symbol potęgi Gdańska w XVI wieku Dworu Artusa, hotel Radisson Blu jest doskonałą bazą noclegową dla odwiedzających miasto turystów oraz znakomitym miejscem konferencji, sympozjów i biznesowych spotkań. Blisko stąd również do innych świetnych zabytków, licznych galerii prezentujących dzieła lokalnych twórców oraz najmodniejszych i eleganckichsklepów. Port lotniczy Gdańsk - Rębiechowo oddalony jest zaledwie 15 kilometrów od centrum miasta, a odległość dzielącą hotel od dworca kolejowego można pokonać spacerem w 20 minut, mijając po drodze urokliwą starówkę. Gdańsk posiada dogodne połączenia kolejowe, drogowe i promowe z wieloma miastami w Skandynawii oraz w Europie Zachodniej i Centralnej.


Nie tylko jednak lokalizacja świadczy o wyjątkowości luksusowego hotelu Radisson Blu. Jego wyróżnikiem jest także niezwykła architektura, stanowiąca harmonijne połączenie między zachowanymi elementami starych murów a nowoczesną aranżacją bryły budynku. Na tym terenie archeolodzy odkryli bowiem wiele cennych i rzadkich w skali kraju eksponatów, rzucających nowe światło na historię osadnictwa w Gdańsku. By podkreślić ciągłość i znaczenie historii, architekci zdecydowali o wyeksponowaniu zabytkowych fragmentów i oryginalnych murów, dzięki czemu będzie można je podziwiać także w hotelowych wnętrzach.


Hotel Radisson Blu Gdańsk liczy sobie 134 komfortowych pokoi, w tym pokoje typu Business Class, apartamenty i luksusowy Apartament Prezydencki. Przestronne i nowocześnie urządzone wnętrza będą z pewnością doskonałym miejscem wypoczynku; każdy pokój jest również wyposażony w szerokopasmowy, bezprzewodowy Internet, zestaw do parzenia kawy i herbaty, sejf orazodbiorniki telewizyjne TV LCD.


Zachęcamy do odwiedzin firmy i biznesmanów, którzy w nowym hotelu znajdą nowocześnie wyposażone sale konferencyjne oraz stylową salę bankietową, zaaranżowaną zarówno dla dużych sympozjów i spotkań typu MICE, jak i dla balów, przyjęć, czy kameralnych uroczystości rodzinnych. Na zmęczonych całodzienną pracą lub zwiedzaniem miasta czeka centrum rekreacyjne, z w pełni wyposażoną siłownią.


Goście odwiedzający gdański hotel Radisson Blumogą również nie martwić się uciążliwym szukaniem miejsca spokojnej i eleganckiej kolacji. Z trudem bowiem znaleźliby równie stylową i oryginalnie urządzoną restaurację jak „de Verres en Vers”, gdzie w menu czekają wykwintne potrawy i napoje, serwowane tu przez cały dzień. Chcących odpocząć przy świeżo parzonej kawie lub przy dobrym drinku zapraszamy do usytuowanego tuż obok „Sure Bar”, serwującego także bogaty bufet śniadaniowy, obejmujący szeroki wybór najwyższej jakości produktów, zaczerpniętych z tradycji kulinarnych różnych stron świata.

W otwieranym już niedługo hotelu Radisson Blu Gdańsk czeka na gości cały zespół pracowników i zarząd budynku, kierowany przez Dyrektora Generalnego, pana Macieja Miazka, i Dyrektor Sprzedaży i Marketingu, panią Jolantę Bonter – Żmidzińską.


Hotel Radisson Blu

ul. Długi Targ 19/ Powroźnicza

80-828 Gdańsk

tel.: +48 58 555 5203


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *