Podpisana umowa na projekt luksusowego hotelu

P.P. „Porty Lotnicze” podpisało umowę z firmą JEMS Architekci, która zaprojektuje nowy pięciogwiazdkowy hotel w Porcie Lotniczym im. F. Chopina w Warszawie. PPL zainwestuje w budowę i wyposażenie nowego hotelu ok. 120 milionów PLN.

 


Będzie to drugi, obok Courtyard by Marriott, hotel na warszawskim lotnisku. Pierwszych klientów przyjmie przed Mistrzostwami Euro 2012. Deklaracja o budowie drugiego hotelu znalazła się w planach przygotowania Lotniska Chopina do Mistrzostw Euro 2012.

 

„Przedmiotem umowy jest kompletny wielofazowy projekt wraz z projektem wnętrz i specyfikacją wyposażenia hotelu. Opracowanie zawierać będzie również projekty technologiczne dotyczące m.in. gastronomii, basenu, inteligentnego sterowania wentylacją, ogrzewaniem i oświetleniem” – powiedział Michał Marzec, Naczelny Dyrektor PPL.

 

Harmonogram prac nad projektem zakłada:

 

do 30 września 2009 r. - opracowanie koncepcyjnego projektu wielobranżowego,

do 15 grudnia 2009 r. - wykonanie projektu budowlanego,

do 28 lutego 2010 r. - uzyskanie pozwolenia na budowę,

do 31 maja 2010 r. - opracowanie projektu wykonawczego wraz ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia dla wyboru generalnego wykonawcy,

do 31 sierpnia 2010 r. - opracowanie projektu wnętrz, zakończenie prac projektowych, odbiór końcowy projektu.

 

Prace budowlane rozpoczną się na przełomie sierpnia i września 2010 roku.

 

Firma JEMS Architekci sprawować będzie nadzór autorski nad przedsięwzięciem do czasu zakończenia prac budowlanych i oddania hotelu do użytkowania.

 

Wartość podpisanego kontraktu wynosi 6,7 mln PLN (netto). Wartość robót budowlanych szacowana jest na ok. 90 mln. złotych, a wyposażenie hotelu na ok. 30 mln.

 

Firma JEMS Architekci została wybrana w konkursie realizowanym przez PPL wspólnie ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich. P.P. „Porty Lotnicze” po raz pierwszy zdecydowało się na współpracę z SARP przy wyborze projektu architektonicznego obiektu, który powstanie na terenie Portu Lotniczego. Do konkursu zgłosiło się 117 uczestników, finalnie prace złożyło 39 pracowni.

 

"Nagrodę przyznano za spójność rozwiązań przestrzennych, funkcjonalnych i materiałowych
w optymalnym stopniu wpisanych w zadaną lokalizację. Na szczególne wyróżnienie zasługuje elegancka, lapidarna i spójna forma architektoniczna. Projekt koncepcyjny wypełnia założenia programowe i standardy marki Marriott Renaissance, charakteryzuje się wysoką ekonomiką rozwiązań funkcjonalnych.” – powiedział, uzasadniając decyzję komisji konkursowej, Michał Marzec.

 

Konkurs, który PPL ogłosiło 16 grudnia 2008 r., dotyczył zaprojektowania wysokiej klasy (business exclusive) hotelu świadczącego pełen zakres usług noclegowych, biznesowych, gastronomicznych
i bankietowo-konferencyjnych. Planowana powierzchnia hotelu to ok. 16 000 m2, a kubatura obiektu – 84 000 m3. W hotelu zaplanowano ok. 220 pokoi, w których nocleg znajdzie ponad 400 gości.
PPL planuje, że hotel będzie prowadzony w sieci międzynarodowych hoteli Marriott (Renaissance).

 


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *