Rozstrzygnięcie oferty na projekt wykonawczy Barbarki II

Oferta firmy CP Construction zwyciężyła w przetargu ogłoszonym przez spółkę INTERFERIE SA na projekt budowlany i wykonawczy nowoczesnego kompleksu hotelowego Barbarka II. Realizacja inwestycji rozpocznie się w roku 2010.

 

Przetarg miał na celu wyłonienie firmy odpowiedzialnej za opracowanie koncepcji budowlanej i wykonawczej zgodnie z istniejącym projektem architektonicznym. Do konkursu stanęło kilkunastu oferentów, z których zarząd spółki INTERFERIE SA wybrał propozycję spółki CP Construction, wchodzącej w skład wielobranżowego biura projektowego Coplan Polska i ściśle z nim współpracującej (spółka Coplan Polska należy do międzynarodowego konsorcjum Groupe Coplan Ingenierie). Ich dotychczasowe realizacje to m.in. kompleksowe projekty budowlane zespołu hotelowo-apartamentowego w Mikołajkach czy inwestycji Hotel Baltic SPA w Kołobrzegu.


 

- Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru było dla nas bogate doświadczenie firmy w podobnych inwestycjach, a także duży zasób kadry, co ma niebagatelne znaczenie przy tak istotnej i sporej inwestycji, jaką jest budowa Barbarki II w Świnoujściu – podkreśla Adam Milanowski, prezes zarządu INTERFERIE S.A. – Oczywiście bardzo ważne były dla nas również kwestie finansowe, a wybrana oferta również pod tym kątem spełnia nasze oczekiwania.


 

Nowoczesne centrum hotelowe, połączone z centrum rehabilitacyjnym i konferencyjnym, spółka INTERFERIE S.A. wybuduje w Świnoujściu na rozległym i pełnym zieleni terenie, w bliskim sąsiedztwie plaży oraz nadmorskiej promenady. Kompleks wypoczynkowo-konferencyjny Barbarka II będzie miał około 300 pokoi (jedno-, dwuosobowych oraz apartamentów) oraz łącznie 600 miejsc noclegowych. Powierzchnia zabudowy obiektu wynosi prawie 8 tys. metrów kw., a jego całkowita powierzchnia to około 27 tys. metrów kw.  

 


CP Construction będzie odpowiedzialna m.in. za opracowanie projektu budowlanego w zakresie rozbiórki istniejącego obiektu i budowy nowego kompleksu, przygotowanie koncepcji wyposażenia wnętrz nowo projektowanego hotelu oraz pełnienie nadzoru autorskiego w czasie trwania procesu inwestycyjnego. Wynagrodzenie z tytułu podpisanej umowy wyniesie 2,5 mln zł netto.


 

Wyłoniona firma ma czas do listopada bieżącego roku na przedstawienie ostatecznego projektu – do tego czasu propozycje będą podlegały konsultacjom i weryfikacji zarządu INTERFERII SA, zwłaszcza pod kątem ekonomiczności i funkcjonalności inwestycji. Według planów realizacja inwestycji rozpocznie się w 2010 roku. Lubińska spółka szykuje się obecnie do zorganizowania następnych przetargów: na inwestora zastępczego oraz na generalnego wykonawcę. Zarząd INTERFERIE SA szacuje, że koszt inwestycji wyniesie około 100 mln złotych.

 

Dla INTERFERII SA inwestycja w Świnoujściu jest najważniejszym prowadzonym obecnie projektem. Po wejściu Polski do strefy Schengen ruch turystyczny w tym nadbałtyckim kurorcie stale rośnie. Od Berlina dzieli miasto zaledwie 160 kilometrów, od brzegów Szwecji 175 km, a od Danii 150 kmTerminal promów morskich w Świnoujściu zapewnia stałe połączenia ze Szwecją i Danią dla pasażerów, samochodów osobowych, ciężarowych i wagonów kolejowych. Stanowi on ważne ogniwo łączące Europę środkową i południową ze Skandynawią.


 

Wakacje nad Bałtykiem chętnie spędzają nie tylko cudzoziemcy. Na letni wypoczynek nasze morze coraz chętniej wybierają również Polacy. INTERFERIE dysponują obecnie pięcioma ośrodkami nadmorskimi w Świnoujściu, Kołobrzegu, Ustroniu Morskim i Dąbkach.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *