Zrewitalizowana architektura przemysłowa staje się design hotelem


· Warimpex i Vienna International otwierają designerski hotel andel’s w Łodzi
· otwarcie w Łodzi czwartego hotelu andel’s, po Pradze, Krakowie i Berlinie
· Jedyny hotel 4-gwiazdkowy w 800-tysięcznym mieście

Wczoraj wieczorem dokonano uroczystego otwarcia designerskiego hotelu andel’s w Łodzi. Z dawnej fabryki z roku 1878, przędzalni ówczesnego przemysłowca Izraela Poznańskiego położonej niedaleko starówki, opustoszałej przez kilkanaście lat, powstał niepowtarzalny obiekt, będący udanym połączeniem historycznej architektury przemysłowej i współczesnej architektury. Czterogwiazdkowy hotel zbudowany przez spółkę Warimpex, notowaną na giełdach w Wiedniu i Warszawie, będzie zarządzany przez Vienna International Hotelmanagement AG.


Konserwatorska rewitalizacja i wrażliwa przebudowa monumentalnego budynku przemysłowego, prowadzona przez polsko-austriacki zespół OP-Architekten pod kierownictwem Wojciecha Popławskiego, w okresie ostatniego dwóch i pół roku doprowadziła do powstania 278 nowoczesnych pokoi oraz przestrzennego centrum konferencyjnego. Wystrojem wnętrz zajęli się londyńscy stardesignerzy Jestico + Whiles. Udało się zachować oryginalne ceglane mury z ich pofabrycznym charakterem i stworzyć niepowtarzalną aurę. Istniejące od stulecia słupy i belki pozostały, schody oraz żeliwną bramę wejściową poddano renowacji. Przeszklony dach i otwory świetlne przebijające wszystkie kondygnacje pozwalają optymalnie doświetlić ogólnodostępne przestrzenie, spełniające standardy międzynarodowe. W harmonii, we wspólnym dialogu łączy się tu historyczny czar zabytku kultury przemysłowej z językiem współczesnej architektury.


„Hotel andel’s był jedynym w swoim rodzaju technicznym i twórczym wyzwaniem dla naszych
pracowników, architektów i wykonawców. W wyniku intensywnej współpracy wszystkich
zainteresowanych udało nam się z tego polskiego monumentu z czerwonej cegły stworzyć
najwybitniejszy design hotel“, dumnie prezentuje swój najnowszy obiekt Franz Jurkowitsch,
CEO Warimpexu.


Hotel andel’s


Z 278 pokojami i suitami oraz siedmioma elastycznie kształtowanymi pomieszczeniami
konferencyjnymi o łącznej powierzchni 3.100 m2, hotel andel’s zalicza się do najnowocześniejszych hoteli miejskich i biznesowych w Polsce. Znajduje się tu też przeszklona sala balowa o powierzchni 1.300 m2, jedna z największych w całej Polsce, będąca ozdobą dachu nowego hotelu. Przy pomocy windy towarowej można transportować do tej przestrzeni obiekty od fortepianu aż po samochód.

Ponadto 4-gwiazdkowy design hotel oferuje restaurację Delight, w której goście będą rozpieszczani najnowszymi kreacjami kulinarnymi oraz Oscar’s Bar & Brasserie serwującą drobne przysmaki, wyśmienite napoje, a także aromatyczną kawę. Widok na panoramę miasta zapewniony jest z basenu na ostatnim piętrze hotelu oraz z pomieszczeń Fitness- i Health-Club o powierzchni 1.200 m2. Basen, sam w sobie będący reliktem z przeszłości, powstał z XIX-wiecznego zbiornika przeciwpożarowego. Rudolf Tucek, CEO spółki Vienna International Hotelmanagement AG na temat hotelu: „Naszym hotelem andel’s w Łodzi trafiamy w duch dzisiejszych czasów. Tak więc hotel wyróżnia się obok zwyczajowo już wysokiego standardu serwisu przede wszystkim wybitnymi osiągnięciami architektonicznymi. Spojrzenia gości skierowane na dach budynku odnajdują tam akwarium ze szkła”.


Łódź – miasto przemysłowe i największy projekt rewitalizacyjny w Europie


Hotel andel’s znajdujący się na terenie centrum handlu, sztuki i kultury Manufaktura jest jedynym 4-gwiazdkowym hotelem w liczącym 800.000 mieszkańców przemysłowym mieście Łodzi. W minionych latach na tym obszarze zrealizowano największy w Europie projekt rewitalizacyjny, wyróżniony licznymi nagrodami. Budynki te wykorzystywano także jako kulisy w wielu międzynarodowych produkcjach filmowych.


Realizacja czwartego hotelu andel’s

Siedem lat po otwarciu pierwszego hotelu andel’s Hotels w Pradze (Czechy) w roku 2002 istnieją już cztery hotele tej 4-gwiazdkowej marki superior design w trzech krajach. W roku 2007 otwarto hotelandel’s w Krakowie (Polska), a przed trzema miesiącami kolejny w Berlinie (Niemcy). Warimpex i VI obecne w Polsce już od 1991 roku


Warimpex i Vienna International realizują swoje projekty w Polsce z dużym sukcesem już od 1991 roku.


Wówczas to grupa hotelarska stworzona w roku 1989, przejęła zarządzanie hotelem Amber Baltic w Międzyzdrojach na polskim bursztynowym wybrzeżu. Kolejnymi obiektami były Hotel Chopin
w Krakowie (2004), Jan III Sobieski w Warszawie (2006), hotel andel’s w Krakowie (2007) i otwarty właśnie hotel andel’s w Łodzi. W przyszłym roku planowane jest otwarcie kolejnego hotelu w Polsce – Hotelu angelo w Katowicach.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *