W Krakowie otwarto 5-gwiazdkowy Ferreus Modern Art Deco1 września rusza przy plantach w Krakowie 5-gwiazdkowy hotel Ferreus Modern Art Deco z 71 pokojami i apartamentami oraz basenem. Właścicielem obiektu jest notowana na GPW spółka Stalprodukt.We wnętrzach zastosowano odniesienia do krakowskiego kolorytu w postaci wzorów wykładzin, dywanów oraz grafik naściennych. Hotel oferuje pokoje i apartamenty od 25 do 58 m kw., Art Deco Restaurant & Cafe, bar Ferreus Club, oranżerię, strefę SPA & wellness m.in. z basenem z hydromasażem i biczami wodnymi oraz saunami, trzy sale konferencyjne Szafir, Rubin i Diament odpowiednio na 90, 20 i 12 osób, tarasy z widokiem na Wawel i Stare Miasto oraz dwupoziomowy parking podziemny na 37 aut. – Nowoczesne technologie zastosowane w pokojach połączone z wyjątkowo luksusowym stylem art déco spełnią oczekiwania najbardziej wymagających gości.

Budowanie zaufania to nasz cel na najbliższe miesiące – mówi Przemysław Swacha, dyrektor hotelu, który w latach 2010-2019 zarządzał dwumarkowym kompleksem Best Western Premier – Best Western w Krakowie, w wcześniej m.in. wprowadzał na rynek hotel Leda w Kołobrzegu. Hotel przy ul. Kopernika powstał w przedwojennej kamienicy wybudowanej w stylu art déco, z której pozostawiono jedynie ścianę frontową i część tylnej oficyny. O planach dotyczących budowy hotelu Stalprodukt informował jeszcze w 2012 r., pierwsze prace ruszyły w 2015 r., a otwarcie pierwotnie zapowiadano na drugą połowę 2017 r. Stalprodukt, notowany od 1997 r. na głównym parkiecie GPW, jest producentem i eksporterem wysoko przetworzonych wyrobów ze stali.

W Krakowie w ub.r. otwarto siedem hoteli z ok. 1 tys. pokoi, m.in. AC by Marriott, Mercure Fabryczna City, ibis Styles Centrum i King Salomon (obecny 1891 Garni Hotel). W tym ruszyły już Saski Curio Collection by Hilton, uruchomiony po kilkuletnim remoncie H15 Francuski, a przy lotnisku Balice Hampton by Hilton, jeszcze w tym roku otwarte mają zostać Hyatt Place i Garamond by Tribute Portfolio, czyli łącznie wejdzie ok. 700 pokoi, a w przygotowaniu są m.in. Autograph Collection i Campanile, łącznie z ponad 500 pokojami. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *