…i 5-gwiazdkowy Baltin Sun…

362 pokoje i apartamenty sprzedawane w systemie condo liczyć ma kompleks Baltin Sun w Ustroniu Morskim, na który składać się będzie 5-gwiazdkowy hotel i część apartamentowa. Inwestorem jest firma, która otworzyła wcześniej obiekty Baltin w Mielenku i Sarbinowie.Inwestycja realizowana będzie w trzech etapach. W pierwszym, który otwarty ma zostać w przyszłym roku, powstają 163 pokoje. Kolejne etapy mają zostać zrealizowane w 2024 i 2025 r., ale – jak podkreśla inwestor – „infrastruktura dla gości, w odróżnieniu od wielu dostępnych na rynku inwestycji, powstanie już w pierwszym oraz drugim etapie”, więc całość przestrzeni rekreacyjnej, rozrywkowej, eventowej i gastronomicznej będzie dostępna przed sezonem letnim 2024. Na usługi hotelowe przeznaczone będzie 2 tys. m kw. powierzchni, w tym 580 m kw. na strefę SPA & wellness z częścią basenową przeznaczoną wyłącznie dla dorosłych oraz rodzinną halą basenową.

Kompleks zaoferuje też m.in. taras wypoczynkowy na dachu z basenem i jaccuzzi, basen zewnętrzny, night club z kręgielnią, restaurację z live cooking, salę konferencyjno- -eventową, minigolf i stację ładowania samochodów elektrycznych. Cena m kw. wykończonego pokoju to ok. 16 tys. zł netto. Nabywcy mogą wybierać spośród dwóch typów lokali: w części hotelowej, kategoryzowanej na pięć gwiazdek, ze stałą stopą zwrotu na poziomie 8 proc., oraz apartamentowej, zlokalizowanej w częściach budynku przyległych do hotelu, z podziałem zysku 80/20. Jak informuje inwestor, oba typy apartamentów mają charakter premium, posiadają ten sam dostęp do hotelowej infrastruktury oraz charakteryzują się taką samą rentownością.

Apartamenty hotelowe sprzedawane są w jednorodnym stylu wykończenia. Pod marką Baltin, założoną przez byłych piłkarzy Lecha Poznań Marcina Kikuta i Tomasza Bandrowskiego oraz prezesa klubu Jarota Jarocin Huberta Bachorza, otwarto wcześniej w Mielenku 4-gwiazdkowy Baltin Hotel & SPA z 34 pokojami i 33 apartamentami, a w pobliskim Sarbinowie aparthotel Baltin Blu z 70 apartamentami. Niewielkie Ustronie Morskie to nowe „gorące miejsce” inwestycji hotelowo-apartamentowych.

W poprzednim wydaniu „Hotelarza” informowaliśmy o planowanych Vela Hotel & Resort ze 125 pokojami i Baltic Jet ze 108 apartamentami, przypominając, że pod koniec ub.r. otwarte zostały Ustronie Apartments ze 103 lokalami, w wakacje Summer Lofts z 81 apartamentami inwestycyjnymi, a jeszcze w tym roku oddana do użytku ma być druga część 55-pokojowego hotelu Skal z 60 apartamentami.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *