Dawna Gromada Lotnisko wyburzana pod sieciowy kompleks hotelowyRozpoczęto wyburzanie Sangate Hotel Airport (dawnej Gromady Lotnisko) z 352 pokojami. Na jego miejscu powstać ma dwumarkowy kompleks Campanile – Premiere Classe z ok. 400 pokojami, który otwarty ma zostać w 2025 r.

Otwarty w 2002 r. hotel Gromada Lotnisko został sprzedany w 2017 r. za 95 mln zł tureckim inwestorom zaangażowanym w centrum handlu hurtowego w Wólce Kosowskiej, spółce RESSE, którą zarządza Nusret Sancak. Obiekt wkrótce zmienił nazwę na Sangate Hotel Airport, ale nie wiązało się to z nowymi inwestycjami, gdyż od początku planowano jego wyburzenie. W międzyczasie, na początku tego roku 3,5-hektarową działkę, na której znajdują się też inne budynki, kupił belgijski deweloper Matexi, który wybudował w Polsce już ponad 2 tys. mieszkań. Planuje wybudować na niej również część apartamentową w sektorze PRS i biurową. Grupa inwestycyjna Nusreta Sancaka, która zachowała sobie prawo budowy kompleksu hotelowego, posiada także otwarty w ub.r. Hampton by Hilton Reduta na Ochocie ze 167 pokojami i planuje rozpoczęcie budowy hotelu Moxy z 263 pokojami na bliskiej Woli przy ul. Towarowej. •

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *