Zasmakuj w kuchni portugalskiej w restauracji Downtown w hotelu InterContinental Warszawa.

Festiwal kuchni portugalskiej organizowany jest w dniach 17 – 22 Listopada 2009.


Hotel InterContinental Warszawa oraz restauracja Downtown, która została nagrodzona przez magazyn Warsaw Insider w kategorii „Best Brunch”, przygotowali dla swoich gości kulinarną podróż po smakach Portugalii. Każdego wieczoru, od wtorku do soboty, specjalnie zaproszony gość Pan Gil Martin, Szef Kuchni w hotelu Dom Pedro Palace, przygotuje autentyczne smaki kuchni portugalskiej. Niedzielny brunch będzie również oferował gościom potrawy portugalskie. Nie zabraknie dań mięsnych, owoców morza, wyśmienitych serów oraz doskonałych deserów, których tworzenie Portugalczycy opanowali do perfekcji.


Portugalia stanowi najdalej wysunięte na zachód państwo Europy, które od zachodu i południa otoczone jest przez Ocean Atlantycki. Położenie to musiało więc w znaczący sposób wpłynąć na kuchnię tego kraju. Duża różnorodność gatunków ryb i owoców morza oraz ich łatwa dostępność nadały kuchni portugalskiej niepowtarzalny charakter. Nie bez znaczenia pozostały też odkrycia geograficzne i byłe kolonie kraju - Vasco da Gama przywiózł z Indii wiele nowych gatunków owoców, orzechów, roślin oraz przypraw, z których duże ilości wykorzystywane są we współczesnej kuchni portugalskiej. Starannie przygotowane menu stanowiące doskonałe połączenie składników na pewno zadowoli podniebienia najbardziej wybrednych gości.
Downtown to nowoczesna i równocześnie pełna ciepła restauracja z szerokim oknem i wspaniałym widokiem na ulice Warszawy oraz symbol miasta - Pałac Kultury i Nauki.
Downtown nie jest jedyną restauracją mieszczącą się w hotelu InterContinental Warszawa. Goście restauracji mogą delektować się również daniami kuchni latyno - amerykańskiej w restauracji Frida oraz odwiedzić bar +OneBar.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *