Luxury boutique hotel – nowy trend podbija serca Polaków

Do niedawna przejawem prestiżu i dobrego gustu podróżujących było korzystanie z rozwiniętych korporacji hotelowych, oferujących niezmienną jakość usług nie tylko w danym kraju, ale we wszystkich obiektach na całym świecie. Sieci takie jak  Hilton, Holiday Inn, Hyatt, Marriott, Radisson czy Sheraton charakteryzują się wysokim stopniem standaryzacji swoich ofert, zarówno wystroju wnętrza, zakresu usług jak i jakości obsługi. Dlatego też - bez względu na to czy jest to Paryż, czy Pekin, wszystko można przewidzieć... począwszy od umeblowania pokoi, na menu w hotelowej restauracji kończąc. Wraz z rozwojem turystyki, wymagania podróżujących rosną. Dziś liczy się nie tylko nocleg w wygodnym hotelu – podróżujący oczekują znacznie więcej...


Alternatywę dla wielkich sieci hotelowych stanowią coraz częściej wybierane przez turystów luxury boutique hotel. Wypełniając lukę na rynku, obsługują wymagających klientów, nastawionych na wypoczynek w luksusie a zarazem w przytulnej i kameralnej atmosferze. Hotele typu boutique to idea unikalnych i wyjątkowych miejsc, które dzięki indywidualnemu charakterowi nie podlegają pod jakościowy system gwiazdek, z zasady oferując wysoki standard usług, na poziomie hoteli pięciogwiazdkowych.


Dlaczego luxury boutique hotel

Niewątpliwie istotnym atutem boutique hoteli jest połączenie nowoczesnego wyposażenia, zapewniającego luksus na najwyższym poziomie, z ciepłym wystrojem nadającym miejscu  oryginalny charakter. Tego rodzaju hotele często powstają na skutek przekształcenia i modernizacji budynków tj. stare pałace, zamki czy klasztory. Dzięki temu wyróżniają się niebanalną architekturą oraz atrakcyjnym położeniem. Równie często są projektowane przez znanych architektów oraz urządzane przez cenionych projektantów.
Stylowe budownictwo koresponduje z aranżacją wnętrz tworząc unikalne przestrzenie dopasowane do indywidualnych potrzeb klientów. W boutique hotelu nie znajdziemy identycznych pokoi. Każdy apartament został zaprojektowany w innym stylu, przy użyciu innych udogodnień. Do dyspozycji gości są apartamenty z salonami kominkowymi, jacuzzi czy kąciki dla dzieci, a wszystko urządzone w niezwykle gustowny i wyrafinowany sposób. Dzięki temu kolejne wizyty w tym samym ośrodku mają niepowtarzalny i wyjątkowy charakter.
Dodatkową cechą wyróżniającą boutique hotele jest ich niezależność od sieci korporacji. Dzięki niej obsługa hotelowa może pozwolić sobie na indywidualne podejście do każdego klienta. W efekcie goście czują się naprawdę wyjątkowo, bez poczucia bycia jednym z tysięcy anonimowych klientów hotelu.


Luxury boutique hotel w Polsce

Pierwsze boutique hotele powstawały już na początku lat 80. ubiegłego stulecia. Początkowo była to oferta jedynie kliku małych hoteli rozsianych po całym kraju. Aktualnie widoczne jest zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi, co przekłada się na rozwój bazy miejsc tego rodzaju. Jednym z przykładów jest Siedlisko Morena – synonim wygody i luksusu przy zachowaniu tradycyjnego klimatu. Luksusowy ośrodek utrzymany jest w tradycyjnym, rustykalnym stylu. Usytuowanie nad malowniczym jeziorem Łaśmiady pozwala posmakować lokalnego kolorytu mazurskiej natury. Bez rezygnacji z wygody,   Siedlisko Morena łączy tradycyjną, lecz zmodyfikowaną architekturę z ekskluzywnością i luksusem. Właściciele oferują najwyższy standard obsługi i unikalny klimat. Każdy pokój ma inny wystrój i niepowtarzalny charakter, stworzony z myślą o najbardziej wymagających. Dlatego przytulna i ciepła atmosfera przyciąga zarówno rodziny z dziećmi, pary zakochanych, singli oraz seniorów, miłośników sportu i amatorów zabiegów kosmetycznych i SPA. Dodatkowo na gości czeka bogata karta menu oraz duży wybór win.


Wszystko to sprawia, że Siedlisko Morena jak pozostałe boutique hotele, tworzą odrębna kategorię miejsc wypoczynku. Nie są to już standardowe usługi, a wyrafinowane poczucie smaku, od jedzenia po wystrój i wyposażenie pokoi połączone z luksusem i obecnością natury. W tej sytuacji oczywistym staje się dlaczego boutique hotele cieszą się tak dużym powodzeniem wśród klientów.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *