10 najpopularniejszych hoteli znanych z amerykańskiego kina

Firma TripAdvisor (www.tripadvisor.com) opublikowała listę 10 najsłynniejszych hoteli, znanych z filmowych produkcji.1. Na szczycie rankingu hotelowych "gwiazd" ekranu znalazł się The Fairmont w San Francisco. Ten wspaniały hotel, stojący na szczycie wzgórza Nob Hill, wzbił się również na wyżyny kinematograficzne. Odkąd hotel "zagrał" w reżyserowanym przez Alfreda Hitchcocka filmie pt. "Vertigo"  (znanym w Polsce jako "Zawrót głowy") stał się rozpoznawalną, a wręcz legendarną częścią miasta. W Fairmont kręcono również sceny do takich superprodukcji jak "Płonący wieżowiec" / "The Towering Inferno", "Nagłe zderzenie" / "Sudden Impact", "Junior" oraz "Twierdza"  / " The Rock", w którym bohater grany przez Seana Connery cieszy się z posiadania ekskluzywnych apartamentów na wyłączność.

2. Na drugim miejscu uplasował się hotel Bellagio w Las Vegas oferujący niemal cztery tysiące pokoi, znane na całym świecie kasyno oraz taneczne show. Na srebrnym ekranie ten przybytek luksusu i masowej rozrywki można podziwiać w superprodukcjach takich jak  "Ocean's Eleven" czy "Ocean's Thirteen". W jego ekskluzywnych wnętrzach kręcono bowiem główne sceny z udziałem Georga Clooney'a, Brada Pitta czy Matta Damona.

3. Hotel Plaza w Nowym Jorku, który zajął trzecie miejsce w rankingu TripAdvisor, oferuje nie tylko niezapomniane widoki na Central Park, ale imponuje również pod względem ilości kręconych w nim filmów. Począwszy od  "North by Northwest"/"Północ - północny zachód"
Alfreda Hitchcocka, gdzie większość scen kręcono w Apartamencie Dębowym (w którym aranżacja filmowa została zachowana do czasów dzisiejszych) poprzez "Krokodyla Dundee" z 1986 r., skończywszy na produkcjach takich jak: "Tacy byliśmy" / "The Way We Were", "Kevin sam w Nowym Jorku" / "Home Alone 2" czy "Ślubne wojny" / "Bride Wars" - w którym bohaterki toczą tytułowe wojny o salę balową hotelu Plaza - wymarzoną lokalizację na idealne wesele.4. "Mission: Impossible 3", "The Bodyguard, Spiderman", "Polowanie na druhny", "Dreamgirls", "Dziewczyna w różowej sukience" -  wszystkie te filmy przysporzyły sławy hotelowi Millennium Biltmore w  Los Angeles, który zajął czwarte miejsce w rankingu hotelowych sław filmowych.5. Na piątym miejscu uplasował się hotel Beverly Wilshire w Beverly Hills, położony zaledwie kilka kroków od słynnych butików przy Rodeo Drive. Ta luksusowa nieruchomość zachwyci nie tylko miłośników zakupów, ale również fanów filmu "Pretty Woman". Hotel ten był również tłem dla scen kręconych do hitów takich jak: "Gliniarz z Beverly Hills" czy "Senator Bulworth".
6. Mimo licznych hoteli, które "zagrały" w ostatniej produkcji z udziałem Georga Clooney'a - "Up in the Air"/"W chmurach" - pokoje hotelu Renaissance St Louis Hotel Airport w Saint Louis otrzymały najwyższe noty, tym samym zajmując szóstą pozycję w rankingu  TripAdvisor.

7. Siódme miejsce zajął Roosevelt Hotel w Nowym Jorku, który szczyci się bogatą historią i doskonałą lokalizacją w pobliżu dworca Grand Central.  W ciągu ostatnich lat gościł on w swoich progach gwiazdy takie jak Jennifer Lopez ("Pokojówka na Manhattanie"), czy Michael Douglas ("Wall Street").8. Ósme miejsce należy do hotelu Fountainebleau w Miami Beach. Po pierwsze jako miejsca wypoczynku gwiazd takich jak Dean Martin, Frank Sinatra czy Jerry Lewis.Po drugie jako scenografii do filmów: "The Bodyguard", "Goldfinger", czy "Scarface".
9.Ci których przeszył dreszcz strachu podczas oglądania filmu "Lśnienie" z Jackiem Nicholsonem w roli głównej powinni wiedzieć, że kluczowe sceny horroru kręcone były w hotelu Timberline Lodge w stanie Oregon - położonego na wysokości prawie 6 tys. metrów. Ten właśnie obiekt, który zajął przedostatnie miejsce w rankingu  ze względu na atrakcyjne położenie cieszy się szczególną popularnością wśród miłośników narciarstwa.

10. Ostatnie miejsce należy do hotelu  Mountain Lake w Pembroke, w którym kręcono sceny do słynnego przeboju "Dirty Dancing". Usytuowany w dolinie New Rive w Apallachach hotel oferuje wspaniałe krajobrazy, jak również  weekendy "Dirty Dancing"- podczas których organizowane są konkursy karaoke, lekcje tańca i wycieczki po planie filmowym.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *