Hotel andel’s Łódź otrzymuje nagrodę podczas rozdania „Oskarów w dziedzinie nieruchomości” na międzynarodowych targach inwestycyjnych MIPIM w Cannes.

– Podczas widowiskowej ceremonii wręczenia nagród na targach MIPIM hotel andel’s Łódź odniósł sukces. Był nominowany w kategorii ‘Hotels & Tourism Resorts‘ oraz do nagrody głównej ‘Country of Honour’, a otrzymał nagrodę za wyjątkowy design oraz przekształcenie w kategorii „Polska”. Łódzki andel’s Hotel jest inwestycją spółki Warimpex Finanz- und Beteilgungs AG, zarządzaną przez Vienna International Hotelmanagement AG. To dzieło polsko-austriackiego zespołu architektów OP Architekten oraz londyńskiego zespołu projektantów wnętrz Jestico + Whiles.


„Jesteśmy zachwyceni i zaszczyceni nominacją hotelu andel’s Łódź w kategorii ‘Hotels & Tourism Resorts‘ wraz z pięciogwiazdkowym plus Kameha Grand Hotel w Bonn oraz Rocco Forte Augustine Hotel w Pradze podczas jednego z najważniejszych w naszej branży wydarzeń. Jesteśmy bardzo dumni z otrzymanej nagrody “Special Tribute to the Guest of Honour” za najlepszy projekt w Polsce.


Nominacje oraz otrzymana nagroda potwierdzają niezwykły design i historię andel’s Łódź. „Chciałbym podziękować mojemu zespołowi, architektom oraz wszystkim partnerom za umożliwienie realizacji tego obiektu. Jestem przekonany, że stanowi to dobre podstawy do budowy naszej przyszłości.


Z niecierpliwością oczekujemy wyników finansowych, które już teraz wydają się nam obiecujące, jak również nie możemy doczekać się realizacji nowych przedsięwzięć, które mogłyby podążać szlakiem wytyczonym przez hotel andel’s Łódź,” powiedział CEO Warimpexu, dr Franz Jurkowitsch.Nagrody MIPIM w 2010 r.

Nagrody MIPIM przyznawane są za wybitne osiągnięcia i innowacyjność w sektorze nieruchomości. Główni gracze na rynku nieruchomości z całego świata zjeżdżają na prestiżową galę, aby wspólnie świętować sukces zwycięzców. Odbywa się ona co roku w Cannes podczas MIPIM – jednych z największych międzynarodowych targów nieruchomości. Zwycięzców wstępnie typuje uznane jury, a następnie wszyscy uczestnicy targów MIPIM dokonują ich ostatecznego wyboru. Ceremonia wręczenia nagród jest ukoronowaniem tej prestiżowej imprezy.


Nagroda Fundacji Ulicy Piotrkowskiej


Wczoraj hotel andel’s został również wyróżniony nagrodą „Najlepsze Wnętrze Roku – 2009” za wystrój wnętrz, przyznaną przez Fundację Ulicy Piotrkowskiej.


Hotel andel`s Łódź

Hotel andel’s w Łodzi powstał z byłej manufaktury, założonej w 1878 r. przędzalni ówczesnego
przemysłowca Izraela Poznańskiego, usytuowanej w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta.
Obiekt ten, przez kilkadziesiąt lat pozostający pustostanem, stał się świetnym przykładem połączenia dawnej architektury przemysłowej z nowoczesnym designem. Wnętrza to projekt londyńskich architektów wnętrz Jestico + Whiles, natomiast adaptacja historycznego budynku jest dziełem polskoaustriackiego zespołu architektów OP Architekten. Z 278 pokojami i suitami oraz siedmioma pomieszczeniami konferencyjnymi o powierzchni 3.100 m kw. z możliwością ich przystosowania do indywidualnych potrzeb, andel’s w Łodzi zalicza się do najnowocześniejszych hoteli miejskich i centrów konferencyjnych w Polsce. Całkowicie przeszklona, obejmująca powierzchnię 1.300 m kw. i usytuowana na dachu budynku sala balowa jest jedynym obiektem tego rodzaju w Polsce, zarówno z uwagi na lokalizację, jak i rozmiary. Fantastyczną panoramę miasta można podziwiać również z basenu na najwyższym piętrze hotelu, a także z centrum fitness i health club o powierzchni 1.200 m
kw. Basen sam w sobie jest prawdziwym reliktem przeszłości, powstał bowiem z
dziewiętnastowiecznego zbiornika przeciwpożarowego. andel’s hotel znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie centrum miasta, w samym sercu łódzkiej Manufaktury - centrum handlowego, centrum sztuki i ośrodka kulturalnego.


Nagrody dla hotelu andel’s Łódź

Ten pokazowy obiekt, zrealizowany przez austriackiego dewelopera Warimpex i zarządzany przez Vienna International, zdobył już szereg nagród za architekturę, design i projekt deweloperski. Jedną z nich stanowi wyróżnienie „Architecture of the Year - Conversion of an Existing Building to Hotel Use” przyznane w 2009 roku podczas uroczystości wręczania europejskich nagród dla najlepszego projektu hotelowego (European Hotel Design Awards). Hotel został również wyróżniony przez magazyn rynku nieruchomości Europy Środkowej i Wschodniej CIJ Journal w kategoriach „Best Hotel Development“ i „Best Development Overall“.


Ponadto w 2010 roku andel’s Łódź uhonorowano prestiżową nagrodą Contract Magazine Interiors Awards w kategorii „Adaptive Re-Use” przyznaną za adaptację istniejącego obiektu historycznego na ekskluzywny hotel konferencyjny oraz nagrodą CEE Real Estate Quality Award (CEEQA) w kategorii „Hotel, Leisure & Residential Development of the Year 2009” przyznawaną przez CEE Insight Forum we współpracy z magazynem Financial Times.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *