Wirtualna piwniczka win – nie tylko dla kolekcjonerów

Nie pamiętasz, jakie wino piłeś jakiś czas temu, a koniecznie chcesz je skosztować jeszcze raz? Stwórz swoją własną wirtualną piwniczkę win. Dzięki niej uporządkujesz informacje o posiadanych lub degustowanych winach i nie zapomnisz o żadnym z nich.


Możliwość utworzenia wirtualnej piwniczki to jeden z atutów przystąpienia do Klubu Miłośników Wina działającego na portalu nasze-wina.pl. Aplikacja jest dostępna przez Internet i pozwala na zarządzanie domowymi zapasami win. Może także służyć jako wirtualny pamiętnik zawierający wrażenia z degustacji win kosztowanych przy rozmaitych okazjach, podróżach, wizytach u znajomych, czy kolacjach w restauracji. - Wino kryje w sobie coś magicznego, dlatego wrażenia związane jego degustowaniem dla wielu ludzi to naprawdę ulotne chwile. Dlatego piwniczka może nam pomóc zachować zarówno te wspomnienia, jak i informacje praktyczne dotyczące miejsca i ceny zakupu danego trunku - informuje Krzysztof Chełpiński, jeden z założycieli Klubu Miłośników Wina. Do założenia wirtualnej piwniczki skłoniła go własna pokaźna kolekcja win. - Zależało mi na tym, aby wykorzystując aplikację internetową mieć łatwy wgląd do mojej kolekcji. Aktualizuję piwniczkę codziennie i w sumie do tej pory przewinęło się przez nią ponad 250 różnych win  - dodaje.


Jakie możliwości daje piwniczka? Poza opisami wrażeń pozwala na zarządzenia domowymi zapasami win. Wina, które mamy w domu, najpierw musimy wpisać do piwniczki, a później umieścić w wirtualnej lodówce, na regale, półce, czy w pudełku. Mamy możliwość przestawiania butelek wedle potrzeb, przeglądania całej kolekcji lub tylko jednej z miejsc. Jeżeli chcemy, aby aplikacja przypomniała nam, że zapas jakiegoś konkretnego trunku się kończy, to wystarczy ustawić odpowiedni alarm, a po zalogowaniu się na portal, pojawi się odpowiedni komunikat.


Kto może stworzyć taki wirtualny zbiór?    Każdy. Wystarczy tylko przyłączyć się do Klubu Miłośników Wina za pośrednictwem portalu nasze-wina.pl. Kolejnym krokiem jest wypełnienie profilu użytkownika oraz ankiety. - Obecnie każdy użytkownik może zamówić bezpłatną piwniczkę o pełnej funkcjonalności. Nie będzie go ograniczał limit butelek - wyjaśnia Krzysztof Chełpiński.


Jakie korzyści daje piwniczka? Krzysztof Chełpiński: – Tworząc własną piwniczkę szybko przekonamy się o tym, jak pomocna jest przy uporządkowaniu naszej kolekcji. Nie będziemy już musieli pytać znajomych, czy przypadkiem nie pamiętają tego dobrego wina pitego we Włoszech w ostatnie wakacje...


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *