Ponad 60 proc. obłożenia hotelu Grand Lubicz w Ustce   WYNIKI RYNKOWE

Dysponujący 310 pokojami, pięciogwiazdkowy hotel Grand Lubicz z Ustki odnotował w ubiegłym roku obłożenie na poziomie 64,1% i ADR (dzienny przychód z zajmowanego pokoju) wynoszący 581,6 zł - wynika ze sprawozdania finansowego spółki Uzdrowisko Ustka, będącej właścicielem obiektu.

Przychód z noclegu na osobę wyniósł w przypadku gości indywidualnych 224,9 zł, natomiast wśród gości grupowych 118,1 zł. Łączny przychód na osobę wyniósł natomiast wśród indywidualnych 359 zł, zaś wśród grup, 215,6 zł. RevPAR (przychód na każdy dostępny pokój) za 2021 rok wyniósł 373,1 zł.

Drugi z obiektów spółki, 32 pokojowy The Sun by Lubicz w Ustce wygenerował obłożenie na poziomie 62,3%. ADR wyniósł 300,1 zł, natomiast RevPAR 187,6 zł.

Jak czytamy w podsumowaniu roku zarządu spółki, "choć sezon w 2021 roku był znacznie lepszy niż w 2020, to branży hotelarskiej daleko do zadowolenia(...) Miesiące lockdownu spowodowały przebranżowienia pracowników i niechęć do podejmowania zatrudnienia w niestabilnym sektorze."

Zarząd zauważa także, że powrót przyjazdów zagranicznych, głównie z rynku niemieckiego, przebiega powoli.

W pierwszej połowie tego roku obserwowane jest natomiast ożywienie rynku konferencyjnego "W I połowie roku udało się nam zorganizować wiele ważnych wydarzeń branżowych, zarówno tych kameralnych, jak i tych o podwyższonej randze, które zostały przełożone z wcześniejszych zapytań, dotyczących organizacji konferencji i eventów" - czytamy.

"Dla istniejących obiektów niestety dobrą sytuacją jest również słaba złotówka, która ograniczy zagraniczne wyjazdy turystyczne i zatrzyma ich w kraju" - dodaje w zakresie rokowań dla rynku hotelarskiego zarząd spółki.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *