Hilton w Łodzi

W Łodzi powstanie długo oczekiwany hotel światowej sieci pod marką DoubleTree by Hilton. Umowa franczyzowa z Film Hotel została podpisana 07 czerwca 2010 r.
Hotel o standardzie 4*-5* przy ul. Łąkowej 29 zaoferuje 188 pokoi, sale konferencyjne na ponad 1.000 osób, zespół fitness/SPA z basenem na najwyższej kondygnacji z widokiem na park oraz salę kinową dla 180 osób, restaurację dla 287 osób i parking podziemny. Do hotelu bezpośrednio będą przylegać – stanowiąc jego dodatkowe zaplecze – zmodernizowane obiekty dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych, obecnie: TOYA Studios, Klub WYTWÓRNIA oraz Łódzkie Centrum Filmowe.

Uzyskane w ten sposób dodatkowe przestrzenie konferencyjno – kongresowo – wystawienniczo – koncertowe w postaci klimatyzowanych i świetnie wyposażonych hal z zapleczem, zapewnią dodatkowe 7.600 m2 powierzchni i niespotykaną synergię obu obiektów. Oprócz hotelu, w budynku jego zachodnią część zajmą biura klasy A na wynajem. Taka oferta hotelu z pewnością spełni oczekiwania klientów sektora MICE (z ang.: sektor turystyki kongresowej, konferencyjnej, imprez firmowych, wyjazdów integracyjnych i wielkich wydarzeń) oraz podniesie atrakcyjność Łodzi jako miasta biznesu i kultury.

Już teraz w halach dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych działa klub WYTWÓRNIA – największy łódzki projekt artystyczny, który przyciąga artystów z całego świata, widownię z całej Polski i gdzie organizowane są wystawy, targi, pokazy, festiwale oraz produkcje teatralne. Przylegające Sam budynek hotelu – ze względu na filmową tradycję Łodzi i miejsca, ma nawiązywać swoim wyglądem zewnętrznym i wystrojem wnętrz do historii polskiej kinematografii.

Już na etapie projektowania koncepcji architektonicznej podkreślono filmowy charakter obiektu poprzez wkomponowanie interpretacji kadru filmowego w elewację budynku. Prosta i ascetyczna bryła budynku, pokryta jednolitą szklaną fasadą „zmiękczona” będzie nieregularną grafiką elewacji, która powstanie poprzez zmniejszenie rozdzielczości fragmentu kadru filmowego.


Teren dawnej Wytwórni Filmów Fabularnych to idealna lokalizacja dla tego hotelu, gdyż łączy w sobie historię i tradycję przemysłu filmowego w Łodzi z dzisiejszym i przyszłym potencjałem do funkcjonowania jako wielki kompleks budynków o przeznaczeniu konferencyjnym, kongresowym, wystawienniczym i koncertowym, jakiego nigdzie w Polsce nie ma. Hotel w takiej lokalizacji idealnie uzupełni ofertę dla klienta biznesowego oraz dopełni całości wydarzeń artystycznych o brakujące dziś ogniwo zakwaterowania i zaspokoi wyszukane gusta gości indywidualnych poszukujących nowych inspiracji.


Inwestor: Grupa TOYA, FILM HOTEL, konsorcjum banków
Projekt i koncepcja architektoniczna: APA „Kuryłowicz & Associates”
Studium wykonalności, udział w negocjacjach: Colliers International

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *