Zmiana na stanowisku prezesa zarządu Orbis S.A.

Na wczorajszym posiedzeniu rady nadzorczej Orbis S.A. dotychczasowy prezes zarządu Spółki, Jean-Philippe Savoye złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Zgodnie z decyzją rady nadzorczej na stanowisko prezesa zarządu Spółki powołany został Laurent Picheral, który objął tę funkcję z dniem 30 czerwca br.


Komentując wybór, Laurent Picheral stwierdził: „Dziękuję za okazane zaufanie i cieszę się z powierzenia mi funkcji prezesa największej firmy hotelowej w Europie Środkowej. Widzę w tym rynku i w Orbisie duży potencjał wzrostu, zwłaszcza w sektorze hoteli ekonomicznych”.
Laurent Picheral pełni od 2003 roku obowiązki dyrektora zarządzającego i dyrektora finansowego spółek Accor Hotellerie Deutschland GmbH i The NewGen Hotels AG, gdzie jest odpowiedzialny za finanse, podatki, kwestie prawne, nieruchomości, rozwój, dział zakupów oraz dział informatyczny. Z obowiązków tych nowo powołany prezes zarządu Orbis S.A. zrezygnuje w najbliższym czasie.


W latach 2002-2003 Laurent Picheral był członkiem zarządu Orbis S.A. odpowiedzialnym za finanse. Wcześniej sprawował funkcje zarządzające w centrali Accor S.A. w Paryżu, a także w różnych firmach konsultingowych, w tym w KPMG we Francji i w Polsce. Laurent Picheral, lat 45, ukończył prestiżową EDHEC Business School; mówi płynnie po francusku, niemiecku, angielsku oraz opanował język polski w stopniu bardzo dobrym.


Jean-Philippe Savoye po 35 latach pracy w branży hotelowej postanowił poświęcić się prywatnym projektom. Przez ostatnie 6 lat pracował na stanowisku prezesa zarządu a wcześniej, przez 4 lata był członkiem i prezesem rady nadzorczej Orbis S.A. Władze Spółki i jej pracownicy podziękowali dotychczasowemu prezesowi za jego zaangażowanie i osiągnięcia w przeobrażaniu Orbisu w nowoczesną firmę.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *