Ceny noclegów nadal spadają

Ceny noclegów w europejskich metropoliach wciąż maleją.  W lipcu kosztuje standardowy pokój dwuosobowy przeciętnie 108 Euro. To siedem procent mniej niż w zeszłym miesiącu.  Szczególnie hiszpańskie metropolie takie jak Madryt (96 Euro) i Sewilla (73 Euro) odznaczają się w tym miesiącu dużym spadkiem cen.  Jest to ich najniższa cena w tym roku.  W porównaniu do zeszłego roku są jednak najpopularniejsze metropolie takie Sztokholm, Barcelona czy Paryż nawet do 28 procent droższe.  Wynika to z indeksu cen hoteli (tHPI), który zostaje co miesiąc opublikowany przez porównywarkę hotelową cen  www.trivago.pl.

 

Ceny hoteli w europejskich metropoliach spadają w stosunku do zeszłego miesiąca (116 Euro) o siedem procent.  U 37 z 50 miast  zawartych w indeksie tHPI nastąpił spadek cen w lipcu. Dużym powodzeniem cieszące się hiszpańskie metropolie oferują atrakcyjnie niskie ceny. Nocleg w Madrycie kosztuje średnio 96 Euro, czyli o 21% mniej niż w zeszłym miesiącu.  Również metropolie Andaluzji takie jak Sewilla (73 Euro) i Granada (66 Euro) kuszą cenami. Osiągneły one w  lipcu najniższą cenę roku. Nawet Kraków (77 Euro) dołączył do metropoli w których spadły ceny noclegów. Rok temu kosztował nocleg w hotelu tyle samo co dzisiaj. Był to wtedy wzrost ceny o 5 procent w porównaniu do zeszłego miesiąca. W  tym roku różnica jest prawie 4 razy większa (18%), jest to jednak wielki  spadek ceny  ponieważ w czerwcu nocleg w Krakowie kosztował jeszcze 94 Euro.  Podobną sytuację zaobserwowano u innych miastach Polski. Średnia cena za noc w polskim hotelu wynosi obecnie 72 Euro,  ok. 8 procent mniej niż miesiąc temu.

 

Porównanie aktualnych cen noclegów w europejskich metropoliach z cenami z zeszłego miesiąca.


Średnia cena noclegu w europejskiej metropoli wynosi 108 Euro to siedem procent poniżej wartości tHPI z poprzedniego miesiąca.  Ten ogromny spadek cen noclegów nastąpił nie tylko w hiszpańskich ale również i skandynawskich metropoliach.  W Oslo obniżono ceny do 137 Euro czyli o 21 procent. Jest to najniższa cena w tym roku. Kopenhaga wykazała ośmio procentowy spadek na 143 Euro i Sztokholm dziesięcio procent na 151 Euro.  Również na wschodzie spadają ceny. Oprócz Krakowa tendencję spadkową wykazał Budapeszt 74 Euro (15% mniej), Praga 84 Euro (13% mniej) i Sofia 72 Euro (11% mniej).

 

Porównanie aktualnych cen noclegów w europejskich metropoliach z cenami z zeszłego roku.

W porównaniu do zeszłego roku, pomimo dużego spadku cen w tym miesiącu można zauważyć , że w niektórych metropoliach podskoczyły ceny noclegów.  W Paryżu cena wynosi średnio 147 Euro jest to o 11 procent więcej niż w lipcu 2009 roku, w Barcelonie hotelarze podnieśli cenę do 136 Euro (24% więcej) a w Wenecji do 176 Euro (21% więcej).  Wielkim skokiem cen noclegów w porównaniu do lipca 2009 roku również wyróżnia się Sztokholm  który kosztuje teraz 151 Euro (o 28% więcej), Amsterdam 147 Euro (19% więcej) oraz Florencja 122 Euro (12% więcej).

 

Wykaz średnich cen noclegów we wszystkich 50 europejskich metropoliach, wykresy, grafiki oraz wiele innych ważnych informacji można odnaleźć tutaj:  http://www.trivago.pl/hotelpreise

 

Indeks cen hoteli trivago tHPI (trivago Hotel Price Index) publikowany miesięcznie przez porównywarkę hotelową cen www.trivago.pl to wykaz średnich cen noclegów w najpopularniejszych miastach turystycznych Europy. Ceny te dotyczą pokoju standardowego dwuosobowego i są obliczane na podstawie 160 tys. dziennych zapytań o ceny noclegów w hotelach, jakie znajdują się w bazie portalu. trivago zapamiętuje zapytania podróżnych dokonanych dla każdego miesiąca i dostarcza przydatnych informacji dotyczących cen noclegowych dla poszczególnego miesiąca. Lista tHPI prezentuje ceny hoteli, które są dostępne w internecie. Indeks ten zostaje zestawiony na podstawie cen noclegów z 53 wirtualnych biur podróży i sieci hotelowych.

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *