Nowy dyrektor oddziału Cushman & Wakefield Hospitality

Frédéric Le Fichoux (31) został nowym dyrektorem oddziału Cushman & Wakefield Hospitality w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, zastępując na tym stanowisku Stewarta Coggansa, który kierował zespołem przez ostatnie trzy lata. Frédéric Le Fichoux objął obowiązki z początkiem lipca 2010 r.

Zakres usług świadczonych przez zespół ds. nieruchomości hotelowych obejmuje wyceny, doradztwo deweloperskie, wybór operatora oraz usługi w zakresie rynków kapitałowych w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej (Czechy, Słowacja, Węgry, Polska, Rumunia oraz inne kraje bałkańskie). Ostatnie projekty, nad którymi pracował zespół Frédérica, to między innymi:
-    Doradztwo strategiczne na rzecz międzynarodowego banku w zakresie finansowania uprzywilejowanego dotyczącego luksusowego kompleksu hotelowego w Czarnogórze
-    Przygotowanie analizy due diligence nieruchomości komercyjnych dla istniejącego pięciogwiazdkowego hotelu SPA w Heviz, na Węgrzech
-    Przygotowanie wyceny dla celów zabezpieczenia pożyczki dla istniejącego pięciogwiazdkowego hotelu w Pradze
-    Doradztwo deweloperskie dla projektu pięciogwiazdkowego hotelu w Timisoarze w Rumunii
-    Wybór oraz negocjacje dotyczące umowy zarządzania dla pięciogwiazdkowego hotelu Solis niedaleko Splitu w Chorwacji
-    Sprzedaż dwóch projektów hotelowych w Ostrawie i Brnie.

Frédéric będzie kontynuował bezpośrednią współpracę z Dorotą Malinowską z biura firmy Cushman & Wakefield w Warszawie, której działalność koncentruje się na rynku nieruchomości hotelowych w Polsce.

Do oddziału Cushman & Wakefield Hospitality dołączył również David Jenkins, który pokieruje zespołem w regionie Wspólnoty Niepodległych Państw (Rosja, Ukraina, Białoruś). David wcześniej pracował w dziale nieruchomości hotelowych w firmie DTZ. Ma ponad 20-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości hotelowych, ze szczególnym uwzględnieniem rynku rosyjskiego.

Frédéric ma ponad 10-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości hotelowych. Do zespołu oddziału Cushman & Wakefield Hospitality w Pradze dołączył w marcu 2007 r. Doradztwem oraz usługami pośrednictwa w zakresie nieruchomości hotelowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej zajmował się przez ostatnie pięć lat. 

Frédéric Le Fichoux uzyskał dyplom MBA w zakresie Zarządzania Międzynarodowymi Hotelami uniwersytetu w Paryżu IMHI (Cornell – ESSEC) wraz z Nagrodą za Wybitne Osiągnięcia. Ostatnio uzyskał dyplom RICS w zakresie Inwestycji w Nieruchomości uniwersytetu w Wielkiej Brytanii University of Reading.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *