Zapraszamy do Kazimierza Dolnego na Profesjonalia Piwowarów i Barmanów 2010!

Malowniczy rynek, piękne kamienice, niekończące się trasy rowerowe i spacerowe sprawiają, że Kazimierz Dolny to doskonałe miejsce na weekendowy wypoczynek. 10 i 11 września na wszystkich, którzy przyjadą do Kazimierza Dolnego czeka niezwykłe wydarzenie- Profesjonalia Piwowarów i Barmanów. To świetna okazja, żeby pożegnać wakacje delektując się goryczkowym smakiem złotego trunku.


Profesjonalia będą jedyną  okazją w Polsce by osobiście przekonać się jak niezwykłym procesem jest warzenie piwa. Uczestnicy będą mogli na własne oczy zobaczyć jak  sprawdza się jakość surowców oraz przeprowadza  badanie samego trunku. Kąt nalewania, odpowiednio dobrane i przygotowane szkło wpływa na smak i jakość piwa - profesjonalni piwowarzy oraz barmanami podpowiedzą, jak serwować chmielny trunek, by wydobyć wszystkie jego właściwości.


Podczas konkursu na Najlepszego Piwowara i Barmana Profesjonaliów 2010 specjaliści zaprezentują swoją szeroką wiedzę. Zmagania finalistów w Kazimierzu oceniać będzie jury w międzynarodowym składzie. W skład sędziowski wejdą m.in. Jeff Evans - światowej sławy ekspert piwny, juror wielu międzynarodowych konkursów, oraz Robert Makłowicz, znany miłośnik piwa i propagator piwnej kultury.


W Kazimierzu Dolnym, dzięki obecności piwnych ekspertów, miłośnicy bursztynowej goryczki będą mieli okazję odkryć tajemnice warzenia złotego trunku. Przewodnicy - eksperci wprowadzą wszystkich odwiedzających Profesjonalia w piwny świat. Przedstawią specyfikę poszczególnych etapów warzenia i wyjaśnią, dlaczego mimo nowoczesnej technologii rola człowieka jest tak ważna. Ponadto uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w warsztatach sensorycznych, nauczyć się jak perfekcyjnie nalać piwo, zajrzeć do kadzi warzelnianej, podejrzeć jak leżakuje piwo czy zobaczyć świeże szyszki chmielowe. Wszystko to dzięki wystawie „Interaktywny Browar”, która zostanie przygotowana specjalnie na Profesjonalia.


W tym roku podczas Profesjonaliów nie zabraknie też atrakcji artystycznych na najwyższym poziomie. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję obejrzeć stworzony specjalnie na Profesjonalia pierwsze w Polsce widowisko światła i cienia łączący taniec, akrobatykę i niezwykłą formę ekspresji. Premiera nowego występu Kabaretu Moralnego Niepokoju będzie gratką dla wszystkich ceniących sobie humor na wysokim poziomie, a o część muzyczną zadba Adam Sztaba ze swoją orkiestrą.


Zapraszamy 10 i 11 września do Kazimierza Dolnego!

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *