Nowa oferta Samsung dla branży hotelarskiej

Czołowy producent telewizorów na świecie prezentuje szeroką ofertę produktów dla europejskiego rynku usług hotelowych, łącząc estetyczne rozwiązania projektowe
z innowacjami technologicznymi


Samsung Electronics wprowadza nową linię produktów, która stanowi uzupełnienie oferty Samsung European Hospitality TV na lata 2010 - 2011. Nowa linia urządzeń Samsung Hospitality obejmuje 21 modeli, które łączą w sobie funkcjonalność nowoczesnych telewizorów domowych z wygodą użytkowania wymaganą w branży hotelowej. Po raz pierwszy oferta telewizorów Samsung Hospitality obejmować będzie najlepsze na rynku modele telewizorów LED HDTV.


Innowacje nie tylko w wyglądzie

Konsumenci są dziś bardziej świadomi technologicznie niż kiedykolwiek wcześniej. Oczekują, że oferta sieci hotelowych będzie idealnie dopasowana do ich indywidualnych potrzeb i wymagań. Dlatego też Samsung, jako pierwszy producent na rynku, udostępnił w nowej linii telewizorów hotelowych nowatorską funkcję Internet@TV – rozwiązanie, które rewolucjonizuje sposób wykorzystania telewizora przez gości hotelowych. Łatwa w obsłudze funkcja Internet@TV pozwala użytkownikom uzyskać dostęp do treści serwisów internetowych min. Yahoo!®, YouTube, Facebook, Daily Morion, jak również polskich treści m.in. w widgecie Agora.


Dodatkowo funkcja Samsung ConnectShare Movie, z której można korzystać za pośrednictwem łącza USB 2.0, przekształca telewizor w prawdziwe centrum rozrywki.


„Samsung stawia sobie za cel dostarczenie produktu oferującego maksymalne korzyści dla całego ekosystemu branży hotelarskiej – mówi Pammi Mudhar, European B2B Sales & Marketing Director w Samsung Electronics. – Poprzez promowanie pionierskich rozwiązań projektowych i efektywną współpracę z najważniejszymi integratorami systemowymi, Samsung dostarcza branży hotelarskiej usługi najwyższej klasy, wspierając jej wysiłki zmierzające do spełnienia oczekiwań gości zorientowanych w nowinkach technologicznych.” – dodaje.


U podstaw filozofii firmy Samsung leży projektowanie urządzeń przyjaznych środowisku. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii LED w nowych telewizorach linii Samsung Hospitality znacznie zmniejsza się negatywny wpływ na środowisko naturalne. Podświetlenie typu LED pozwala widocznie ograniczyć zużycie energii. Technologia ta to także mniej elektronicznych komponentów i szkodliwych materiałów użytych w produkcji odbiorników.


Maksimum korzyści bez kompromisów

Linia telewizorów Samsung Hospitality została zaprojektowana nie tylko z myślą o gościach hotelowych, ale również właścicielach i operatorach hoteli. Mając na uwadze ich potrzeby, Samsung zastosował nowatorskie rozwiązania, dzięki którym instalacja i obsługa nowych urządzeń przebiega sprawnie, bezstresowo i nie wymaga wysokich nakładów.
Innowacyjne Urządzenie Klonujące USB umożliwia szybkie zaprogramowanie i skopiowanie ustawień dla wszystkich telewizorów bez konieczności wprowadzania ich do każdego urządzenia osobno. Dzięki temu znacząco ograniczamy czas oraz koszty związane z konfiguracją urządzeń. Proces instalacji staje się jeszcze łatwiejszy dzięki prostym w użyciu wskazówkom wyświetlanym na ekranie, które prowadzą krok po kroku przez poszczególne etapy procesu instalacyjnego. Instrukcje, ukazujące się bezpośrednio po włączeniu odbiornika, pozwalają na łatwe skonfigurowanie ustawień indywidualnych, co jest szczególnie pomocne przy zastosowaniu nowoczesnych systemów interaktywnej telewizji hotelowej.


W związku ze stopniową zmianą standardu transmisji sygnału telewizyjnego na cyfrowy, jaka zachodzi w wielu krajach Europy, w tym również w Polsce, ważne jest wyposażenie telewizora w możliwość odbioru sygnału zarówno analogowego, jak i cyfrowego. W telewizorach linii Samsung Hospitality możliwe jest utworzenie jednej listy kanałów obejmujących zarówno programy transmitowane w standardzie cyfrowym(DVB-T/C), jak i te nadawane analogowo.


Użyteczną funkcją telewizorów Samsung Hospitality jest także możliwość obsługi pilotów wielokodowych. Opcja ta przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy w jednym pomieszczeniu znajduje się wielu użytkowników, np. na siłowni, ponieważ umożliwia obsługę do 10 różnych telewizorów jednocześnie.


Dążąc do zachowania najwyższych norm bezpieczeństwa, obudowy produktów telewizory serii Samsung Hospitality wykonane są z ognioodpornego materiału.


Oprócz branży hotelarskiej firma Samsung koncentruje się także na innych sektorach o podobnych potrzebach. Wśród nich są przemysł stoczniowy i branża medyczna.
W sektorze statków wycieczkowych Samsung nawiązał współpracę ze znaną światową marką – Royal Caribbean Cruise Lines. W 2008 r. firma zawarła umową z firmą Solstice, dzięki której w 2009 r. telewizory Samsung zainstalowano na największym statku wycieczkowym Oasis.
Szpitale oraz placówki medyczne mają specjalne potrzeby związane z zachowaniem najwyższego poziomu higieny. Głównym celem placówek medycznych jest zminimalizowanie rozprzestrzeniania się bakterii oraz wirusów. Nowy pilot Samsung PureCare posiada bezszczelinową, łatwą do czyszczenia powierzchnię, czym odróżnia się od tradycyjnych pilotów, zdalnego sterowania, które mają szczeliny między przyciskami. Nowy pilot marki Samsung jest całkowicie gładki, zatem korzystanie z niego jest nadzwyczaj higieniczne. Dodatkowo prostota oraz biały kolor pilota doskonale komponuje się z wystrojem szpitala.


Klient zawsze na pierwszym miejscu

Samsung opracował szereg funkcji, które mają uczynić telewizory linii Hospitality produktem wyjątkowym pod każdym względem. Wśród nich znajdują się m.in.: specjalne wyjście na głośnik łazienkowy, który umożliwia odsłuchanie ulubionych programów telewizyjnych w dowolnym pomieszczeniu po możliwość podłączenia odtwarzacza MP3 bezpośrednio do telewizora. Dzięki temu goście mają możliwość słuchania ulubionej muzyki bez względu na miejsce, w którym się znajdują.


Produkty linii Samsung HTV:

•    Telewizor LED Serii 6 6000 (32”/ 40”/ 46”) – najwyższej klasy telewizor oferowany w ramach linii Samsung Hospitality; produkt serii 6000 o eleganckich i prostych liniach, jakości obrazu Full HD i niezrównanych możliwościach łączenia się z mediami. Jest jedynym w swoim rodzaju dodatekiem do każdego pokoju hotelowego.
•    Telewizor LED Serii 4 4000 (26”/ 32”) – produkt segmentu premium za rozsądną cenę, telewizor LED 4000 oferuje nowoczesne wzornictwo i innowacyjne rozwiązania technologiczne. Wyposażony jest w zaawansowane funkcje takie jak łącza standardu HD oraz dostęp do serwisów internetowych, co gwarantuje rozrywkę najwyższej klasy.
•    Telewizor LCD Serii 4 457 (22”/ 26”/ 32”/ 37”/ 40”) – telewizor serii 4 457, wyposażony
w takie funkcje jak wbudowany zegar PMOLED oraz wyjście na głośniki łazienkowe oraz oferujący niezrównany obraz HD, jest jednym z najbardziej wszechstronnych urządzeń dostępnych na rynku.
•    Telewizor LCD Serii 4 452/453 (19”/ 22”/ 26”/ 32”) – Dostępny w kolorach białym i czarnym, w różnych rozmiarach, telewizor serii 4 452/453 to atrakcyjne wizualnie urządzenie dobrze komponujące się z wystrojem nowoczesnego pokoju hotelowego.
•    Telewizor LCD Serii 3 350 (22”/ 26”) – stylowa i elegancka obudowa kryje innowacyjne rozwiązania technologiczne. Jak każdy telewizor HD segmentu premium może on poszczycić się jakością obrazu HD w połączeniu ze zwiększonymi możliwościami podłączania
do urządzeń multimedialnych.


Pełna specyfikacja produktów dostępna jest na stronie: www.b2b.samsung.pl/hotel


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *