Kuchnie świata w hotelu Hilton Gdańsk

Niedzielne brunch'e z czterech stron świata startują  w hotelu Hilton Gdańsk


Rodzinne brunche w restauracji Mercato w Hilton Gdańsk to kulinarna propozycja dla osób, które pragną  spędzać niedziele w gronie przyjaciół, znajomych i rodziny, w samym sercu Gdańska. Niedzielne, leniwe brunche to nie tylko czas kiedy można skosztować różnorodnych potraw przygotowanych przez Szefów Kuchni, ale przede wszystkim delektować się wspólnie spędzonym czasem w gronie najbliższych, przy kameralnej muzyce na żywo. Autorskie Menu Adama Woźniaka przybliży kuchnie z najdalszych zakątków świata, proponując co tydzień inną paletę smaków i aromatów. Pośród różnorodnych dań podawanych od godziny 12.30 będzie można odnaleźć szeroki wybór zimnych i gorących przekąsek, dań głównych i deserów, zarówno tych serwowanych w formie bufetów, jak i tych a la carte. Jesienią do hotelu zawitają między innymi przysmaki kuchni włoskiej, polskiej, orientalnej, a także francuskiej, indyjskiej i rosyjskiej. I tak już w najbliższy weekend restaurację Mercato wypełnią aromaty toskańskich i sycylijskich potraw. Dopełnieniem kulinarnej podróży będą z pewnością doskonałe wina, które wyselekcjonował specjalnie dla hotelu sam Marek Kondrat.


Cena brunchu dla osoby dorosłej to 90 zł,  za dzieci od 5 do 12 lat zapłacimy 40 zł, natomiast te najmłodsze,  poniżej 5 lat zjedzą bezpłatnie, w ramach posiłku ich rodziców lub opiekunów. Z myślą o nich przygotowano także kącik zabaw, gdzie bezpiecznie, pod okiem doświadczonych animatorów będą mogły wziąć udział między innymi w mini-warsztatach kulinarnych. Mini-warsztaty mają pomóc dzieciom w wyprawie do świata smaków i kultury. Opowiadane historie i zabawy przybliżą kraje, których kuchnia będzie królować podczas tematycznych niedzielnych obiadów w Hiltonie, dzięki temu nawet niejadki atrakcyjnie spędzą popołudnie.


Brunch, wywodzący się z tradycji anglosaskiej, to posiłek jadany późnym rankiem lub wczesnym popołudniem i jest połączeniem śniadania (breakfast) z lunchem (lunch). To bardzo popularna na zachodzie forma spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi, która powoli staje się modna także w Polsce. W ramach ustalonej ceny brunchu można korzystać z różnorodnych bufetów z przekąskami, daniami głównymi, deserami i napojami . Dla dzieci organizowane są specjalne animacje i kąciki zabaw z wykwalifikowaną opieką. Po opłaceniu wstępu gwarantowany jest nielimitowany dostęp do potraw i napojów, dzięki czemu z góry można przewidzieć koszt niedzielnej uczty. Brunche są popularną formą organizowania uroczystości rodzinnych: urodzin, rocznic, a nawet spotkań biznesowych lub pracowniczych w mniej formalnej, rodzinnej atmosferze.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *