Hotel Puławska Residence z 80 proc. obłożeniem w październiku   WYNIKI RYNKOWE

Grupa Arche podała wyniki swoich wybranych obiektów w październiku tego roku. Najwyższe obłożenie, podobnie jak we wrześniu, wygenerowały warszawskie obiekty sieci. Poziom frekwencji nie zawsze odpowiadał jednak poziomowi rentowności.

Hotel Puławska Residence osiągnął w październiku 80 proc. frekwencji, powyżej 75 proc. wygenerowały natomiast Arche Hotel Poloneza I i II, oraz Arche Hotel Geologiczna. Niewiele niższe obłożenie poniżej 75 proc. było dziełem Arche Hotel Krakowska, Arche Hotel Piła i Arche Hotel Wrocław.

Około 60 proc. frekwencji odnotował Arche Hotel Lublin, nieco ponad 50 proc. Arche Cukrownia Żnin. Z nieco poniżej 50 proc. frekwencji zakończył się natomiast październik dla Arche Częstochowa i Arche Dwór Uphagena, natomiast nieco ponad 30 proc. wygenerował Pałac i Folwark Łochów.

Poziom frekwencji nie zawsze oznaczał najwyższy zysk wygenerowany przez poszczególne hotele. Najwyższą stopę zwrotu dla klientów którzy kupili pokoje w obiektach w Systemie Arche, odnotował Arche Hotel Wrocław (18,55 proc.), dalej uplasowały się Hotel Puławska Residence (17,48 proc.), Arche Cukrownia Żnin (17,07 proc.), Arche Hotel Częstochowa (16,72 proc.), Arche Hotel Krakowska (16,07 proc.), Pałac i Folwark Łochów (14,89 proc.), Arche Hotel Poloneza ll (13,68 proc.), Arche Hotel Lublin (13,41 proc.), Arche Hotel Geologiczna (9,85 proc.), Arche Hotel Piła (9,47 proc.) i Arche Dwór Uphagena (7,13 proc.).

Zwrot z zainwestowanego kapitału wypłacany jest klientom w systemie rocznym. Zapytana przez "Hotelarza" o szczegóły rozliczeń z klientami Grupa Arche wyjaśniła, że pobiera jedynie prowizję za zarządzanie, w zależności od obiektu wynoszącą od 5% do 9% zysku. -Hotele generują zysk miesięczny i każdy właściciel pokoju z tego zysku dostaje cząstkę odpowiadającą wielkości jego pokoju do całości powierzchni pracującej w hotelu. Dzielimy się wszystkim z inwestorami, przychodami/zyskami generowanymi przez wszystkie działania hotelu, eventy, gastro, noclegi, etc. Na koniec roku wyliczana jest rentowność inwestora od ceny netto nabycia lokalu - wyjaśnia nam Magdalena Sidorowicz, dyrektor sprzedaży sieci Arche.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *