Szansa dla młodych kucharzy – program społeczny Grupy Hotelowej Orbis

3 października 2010 roku na Kuchnia.tv Food Film Fest, przeglądzie filmów kulinarnych odbędzie się premiera filmu „Pewnego dnia będę szefem kuchni”. Obraz przedstawia uczniów, którzy z pasją i zaangażowaniem dążą do celu – jakim jest gotowanie w najlepszych, światowych kuchniach. Możliwość realizowania pasji wychowanków Szkoły Hotelarskiej w Grodzisku Mazowieckim zapewnia już od 5 lat Grupa  Hotelowa Orbis.


Film przedstawia losy czwórki uczniów grodziskiej szkoły: Patryka, Karola, Kasi i Marysi. Bohaterów obrazu łączy jeden cel – wszyscy chcą zostać szefami kuchni najlepszych restauracji. Młodych kucharzy charakteryzuje determinacja, pracowitość i ambicja, co znakomicie w filmie ujął reżyser, który towarzyszył młodzieży podczas: codziennych zajęć w szkole w Grodzisku, praktyk w warszawskich hotelach Grupy Hotelowej Orbis oraz w trakcie wymarzonego wyjazdu do Francji, który został zrealizowany w ramach europejskiego programu Leonardo.


Szkoła Hotelarstwa dzięki jednemu z nauczycieli, Xavierowi Debeni podjęła pięć lat temu współpracę z Grupą Hotelową Orbis. Wspólne działania Szkoły i hoteli: Novotel Warszawa Centrum, Mercure Warszawa F. Chopin, Sofitel Warsaw Victoria oraz  Mercure Grand Warszawa polegały na wypracowaniu specjalnego programu praktyk – jedynego swego rodzaju systemu w Polsce. Uczniowie zostali poprowadzeni profesjonalnie przez tajniki ich przyszłych zawodów w specjalnie powstałych grupach „Klasa Accor-Orbis”. Kształcenie zawodowe nie polegało już na prowizorycznym odbyciu praktyk, a stało się początkiem przyszłych profesji młodych ludzi. W hotelach praktyki kucharskie odbywały się pod okiem szefów kuchni, a kelnerskie pod nadzorem szefów sali, nie było mowy o marnowaniu czasu na inne zadanie, do których często zatrudnia się uczniów. System szkoleń, system ocen motywowały młodych ludzi, którzy czuli się szanowani oraz doceniani przez to, że mogą uczyć się od najlepszych. Nie tracili czasu, a najlepsi - Ci którzy odkryli w sobie pasję mieli możliwość dalszego rozwoju na praktykach w Nicei. Ten kolejny etap zagranicznych praktyk został  ujęty również w filmie „Pewnego dnia będę szefem kuchni”. W obrazie będziemy mogli zobaczyć zmagania młodych, zdolnych ludzi, którzy z determinacją realizują swoje marzenia w najlepszych, światowych kuchniach m.in. hoteli Grupy  Hotelowej Orbis.


Dzięki zaangażowaniu Grupy Hotelowej Orbis nie tylko usprawniliśmy system praktyk. Podniosła się również jakość nauczania praktycznego w szkole w Grodzisku, gdzie dzięki Orbisowi powstała profesjonalnie wyposażona kuchnia, w której szkolimy młodych ludzi. Podopieczni uczą się w niej podstaw sztuki gotowania, którą mogę później zaprezentować rodzinie, przyjaciołom oraz mieszkańcom pobliskich miejscowości, ponieważ oprócz kuchni dzięki naszym partnerom możemy pochwalić się również restauracją - Xavier Debeni, nauczyciel, współpomysłodawca programu, współtwórca filmu dziękuje Grupie Hotelowej Orbis. Profesjonalna kuchnia oraz restauracja służy również do przeprowadzanie różnego rodzaju pokazów kulinarnych z udziałem uczniów oraz Mistrzów Kuchni z Grupy Hotelowej Orbis. Zaangażowanie pracowników Grupy w społeczny program wspierania zdolnych uczniów jest widoczne na co dzień, a przykładem może być  dyrektor hotelu Novotel Warszawa Mario Von Hosselin, który  został patronem jedynej w Polsce  sali językowej przy placówce w Grodzisku – gdzie prowadzone są zajęcia sztuki gotowania w języku francuskim.


Zaangażowanie się w projekt kształcenia młodych kucharzy przynosi nam wiele radości i dumy. Naszym celem jest pomaganie młodzieży, dla której gotowanie jest pasją. Jednocześnie edukując ambitnych i zdolnych uczniów myślimy o przyszłości branży – chcemy nadal oferować naszym gościom najwyższej jakości usługi, a jest to możliwe, kiedy od podstaw stawiamy na rozwój najzdolniejszych, potencjalnych pracowników Grupy Hotelowej Orbis - powiedział prezes Orbis S.A. Laurent Picheral.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *