Kurland. Profesjonalna pielęgnacja od 40 lat. Festiwal pięciu zmysłów

Ceremonie, rytuały i uroczyste okazje pozwalają zapomnieć o codzienności, oddalają stres. Kojący dotyk, inspirujący zapach czy smak świeżego owocu, spokojne dźwięki i piękny widok – to dzięki nim osiągamy poczucie odprężenia, a w naszych sercach króluje radość i spełnienie.Nowe doznania. Powrót do natury. Kontakt z aromatem polnych ziół i magia dotyku. Wiedza  połączona z najlepszymi produktami. Prostolinijność i hojność. Autentyczność i zmysłowość.


Podróż do spa to ucieczka od codzienności. Wyjątkowe miejsce, enklawa dobrostanu, w którym zachodzi alchemia między cennymi składnikami roślin, a naszym ciałem.


Perfekcyjne połączenia najcenniejszych składników. Gwarancja efektywności i bezpieczeństwa. Zrozumienie potrzeb. Kompetencja i charyzma – unikalna pielęgnacja spa.


Poddaj się tym wyjątkowym połączeniom.

Przytoczone na wstępie stwierdzenia najlepiej oddają wszystko to, czego dziś oczekują klienci udający się do spa, miejsca w którym tak często balansuje się pomiędzy jawą i snem. Z jednej strony zatem naturalne produkty, a z drugiej niepowtarzalność, autentyczność i efektywność. Wszystko to podane w niezwykle atrakcyjny i widowiskowy sposób. Dziś jedyną linią kosmetyczną pozwalającą na tak indywidualne podejście do oczekiwań Klienta jest Kurland firmy Haslauer.


Linia kosmetyków Kurland to jedna z najbardziej pożądanych marek światowego wellness & spa. To preparaty oparte o składniki naturalne, nie zawierające konserwantów ani związków chemicznych przedłużających ich trwałość. Kosmetyki Kurland wyznaczają absolutnie nowe kierunki w profesjonalnym spa, bowiem wszystkie produkty końcowe tworzone są z półproduktów bezpośrednio przy kliencie. Zapewnia to niespotykane i niezwykle ceremonialne podejście do zabiegów spa. Co więcej, każdy z preparatów powstaje przy ścisłej współpracy z szeroką grupą lekarzy i naukowców. Dlatego wszędzie tam, gdzie pojawia się marka Kurland klient otrzymuje nie tylko efekt upiększający, ale również niezwykłe wartości terapeutyczne.Jedną z takich niepowtarzalnych ceremonii jest Pantai Luar®. Zabiegi z użyciem ziołowych stempli nasączonych gorącym olejem swymi korzeniami sięgają Wschodniej Azji. Mnisi buddyjscy jako pierwsi zainicjowali wiązanie w materiał mieszanek ziołowych, tak by mogły uwalniać swe dobroczynne właściwości. Głównymi składnikami tych mieszanek są owoce, zioła, cenne skarby Ziemi używane z racji wartościowych składników i aromatycznych zapachów. Olej wykorzystywany w tym zabiegu jest mieszanką czternastu olei bazowych, aromatycznych ziół i korzennych przypraw, kardamonu, imbiru, cynamonu i chilli. Owocowe stemple podgrzewane są do temperatury 140 stopni Celsjusza. Ciało masowane jest rozgrzanym stemplem w sposób kontrolowany i wymaga od terapeuty nie lada uwagi. W pierwszym kontakcie, rozgrzany stempel muska delikatnie ciało, w określonych punktach. Skóra dotknięta rozgrzanym stemplem, szybkim, krótkim ruchem, podprogowo, dostaje sygnał jak o oparzeniu, które oczywiście nie zachodzi. Innymi słowy wyzwala mechanizmy samonaprawcze, pobudzając namnażanie się nowych komórek. Efektem tego zabiegu jest szybsza odnowa komórkowa i rewitalizacja skóry. Nazwa technik masażu koresponduje z jego efektem, Pantai Luar znaczy „ku nowym brzegom”, zabieg ten dzięki oryginalnej metodyce zabiegu został opatentowany przez Hasaluera.
Innym przykładem ceremonii jest Thalassa Vita®, której kluczowym składnikiem jest brązowa alga. Algi brązowe mają działanie wygładzające, nawilżające skórę i stymulujące przemianę materii, są źródłem jodu, intensywnie remineralizują, zawierają minerały i oligoelementy: jod, wapń, magnez, sód, potas, fosfor, siarkę, krzem i azot. Haslauer opatentował innowacyjny sposób wykorzystania wodorostów w pielęgnacji. W zabiegu Thalassa Vita® glony podawane są w całości, bez żadnej obróbki chemicznej. Wiadomo natomiast, że algi  do życia potrzebują morskiej wody, jeżeli im ją odbierzemy przechodzą w „hibernację”.  Chcąc je ożywić musimy przywrócić im naturalne środowisko - wodę morską. Przed zabiegiem terapeuta rozpuszcza w misie z wodą sól atlantycką, dodaje brązowe algi Thalassa Vita i pozostawia na kilka minut, aż się ożywią. Następnie zwilża twarz, dekolt i dłonie opuszkami palców, przygotowaną uprzednio wodą morską, i aplikuje całe liście.


Taki oczyszczający i witalizujący okład z naturalnych ożywionych brązowych alg aktywuje metabolizm komórkowy oraz dodaje energii zmęczonej cerze. Efekt to rozjaśniona i dotleniona skóra, promieniejąca naturalnym blaskiem.


To oczywiście jedynie drobny wycinek z niezwykle bogatej oferty zabiegowej Kurlandu. Warto dodać, że twórcą wszystkich receptur jest sam Paul Haslauer, fizjoterapeuta z wykształcenia, praktyk z ponad 40-letnim doświadczeniem w branży spa, a do tego wizjoner i pasjonat, miłośnik i znawca natury. Osoba, która tematyką spa i wellness zajmuje się od zawsze, a Kurlandowi oddaje wszystko to, co najlepsze, czyli ogromne doświadczenie i pasję, które stanowią o sile tej marki i jej ogromnej popularności na świecie.


Kurland – natura na wyciągnięcie ręki!


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *