Targi Invest-Hotel za nami…

Międzynarodowe Targi Poznańskie po raz kolejny przygotowały profesjonalne wydarzenie, które połączyło ekspozycję czołowych dostawców produktów i usług dla hoteli z bogatym programem wydarzeń dla osób zawodowo związanych z branżą hotelarską. Podczas dwunastej edycji Targów Wyposażenia Hoteli Invest-Hotel swoją ofertę zaprezentowało ponad 170 wystawców z 6 krajów. Targi oraz odbywający się równolegle TOUR SALON odwiedziło prawie 20 tysięcy zwiedzających.
Targi Invest-Hotel, które odbyły się w dniach 20-23 października dobitnie pokazały, że rozwój sektora hotelarskiego skłania właścicieli obiektów noclegowych do coraz większej dbałości o architekturę, aranżację wnętrz i funkcjonalne wykorzystanie przestrzeni. Podczas czterech dni wystawcy zaprezentowali szeroką ofertę wyposażenia wnętrz hotelowych począwszy od mebli, wykładzin, armatury łazienkowej, tkanin i oświetlania, a skończywszy na porcelanie czy eleganckich drobiazgach. Spora część ekspozycji poświęcona była sektorowi Spa i Wellness. 


Eleganckie wnętrza

Wspaniałe aranżacje wiodących producentów i dystrybutorów mebli hotelowych co roku stanowią znaczącą część ekspozycji targowej i zyskują uznanie profesjonalnych zwiedzających. W tym roku nowoczesną kolekcję mebli i rozwiązań przeznaczonych do wnętrz rynku kontraktowego przedstawiły m.in.: Agata S.A., BALMA DESIGN, FAMOS, Fabryka Mebli KĘPNO JAROCIN Sp. z o.o. – Perfect Design, Kler, KMK Kolekcja Mebli, Profap oraz Paged Meble z Jarocińskimi Fabrykami Mebli. Invest-Hotel był również okazją do zapoznania się z bogatą ofertą Chairconcept.com, która specjalizuje się w rozwiązaniach dla hoteli, recepcji, SPA, barów i restauracji.


Istotnym aspektem wyposażenia hotelu jest światło. Profesjonalne oświetlenie dla hoteli - lampy, żyrandole, kinkiety oraz oświetlenie LED zaproponowały zwiedzającym m.in.: firmy LEMIR Wosik Wesołek, Lis Poland Sp. z o.o., Saturn i TOPMET Light. Dekoracje okienne i tekstylne wyposażenie wnętrz można było obejrzeć na stoiskach m.in.: Andropol i SE-DA. Elementem niezbędnym każdego hotelu jest również wykładzina, która powinna być elegancka, łatwa w utrzymaniu i stanowić dobrą izolację akustyczną. Newmor Polska  zaprezentowała deski WPT - idealny zamiennik parkietu i modne, designerskie płytki dywanowe. Trudnozapalne okleiny ścienne oraz ekstrawaganckie wykładziny pokazała firma Polmaster. Tekstylne wykładziny podłogowe znalazły się w ofercie Maltzahn Carpet Innovation  GmbH.
Na targach Invest-Hotel można było również obejrzeć interesujące propozycje wystawców w zakresie ceramiki łazienkowej (m.in. firma Roca), systemów komputerowych, rozwiązań informatycznych oraz oprogramowania (MCM COMPUTER
i LSI Software S.A.).


Kosmetyka ciała

Nowoczesny hotel powinien oprócz funkcji noclegowej posiadać także zaplecze rekreacyjne: salę fitness, salony urody czy saunę. Na targach Invest-Hotel można było zapoznać się z szeroką ofertą wyposażenia ośrodków SPA, gabinetów kosmetycznych
i odnowy biologicznej. Nową serię wanien z hydromasażem pokazały firma BTL - wiodący producent i dystrybutor aparatury medycznej na świecie oraz Meden-Inmed. Wanna przenośna Waterspace SPA znalazła się wśród propozycji Poolspa. Moduł hotelowy sauny, prysznic parowy oraz wielofunkcyjny stół do masażu przedstawiła firma Klafs.
Z ofertą saun i łaźni parowych można było zapoznać się na stoisku PPH Wander.


Wiedza i doświadczenie

Bogatej ofercie wystawców towarzyszyły ciekawe konferencje, prelekcje, spotkania ze specjalistami i prezentacje na przestrzeniach specjalnych. Można było wziąć udział
w seminariach przygotowanych z udziałem partnerów: Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, Polskiego Instytutu Spa i Welness, Polskiego Stowarzyszenia Spa&Wellness oraz wystawców.  Niewątpliwie program był jednym z elementów, który przyciągnął do Poznania szerokie grono profesjonalistów.


Drugiego dnia targów dużym powodzeniem cieszyło się spotkanie z udziałem międzynarodowej sławy projektantów posiadających wielokrotne wyróżnienia za najlepsze europejskie wnętrza hotelowe. Konferencja pt. „Design jako element przewagi konkurencyjnej w hotelarstwie” zgromadziła  kilkudziesięciu słuchaczy, którzy chcieli poznać nowoczesne praktyki i światowe trendy aranżacji i wyposażenia wnętrz hotelowych. Patrick Goff z Hoteldesigns.net poruszył problem zarządzania wartością design’u. Z kolei o tym, dlaczego projekt wnętrza hotelu jest trójwymiarowym narzędziem marketingowym mówił Peter Joehnk z JOI Design. Niestandardowe hotele międzynarodowe były tematem, który zgłębiał Sean Clinton z Jestico & Whiles. Ponadto wśród innych wystąpień wielu utytułowanych architektów i projektantów wnętrz można było posłuchać o: projektowaniu hoteli sieciowych na przykładzie gdańskiego hotelu Hilton, tapetach winylowych oraz wykładzinach axminster. Organizatorem wydarzenia była firma Polmaster Sp. z o.o.


Liczną publiczność zgromadziła także prezentacja przygotowana przez dr Lecha Piotrowskiego „Nowe kierunki rozwoju branży hotelarskiej w Polsce”. W ramach cieszącego się dużym zainteresowaniem seminarium firmy Projekt Hotel „Naprawiamy Hotele” zainteresowani mogli dowiedzieć się więcej o sytuacji na rynku inwestycji hotelarskich w Polsce oraz redefinicji produktu i programu hotelowego. O nowych rozwiązaniach na rynku polskim w segmencie hoteli ekonomicznych - franczyza za i przeciw oraz o finansowaniu inwestycji hotelowych i gastronomicznych – można było posłuchać podczas prezentacji ComfortExpress.


Dobrym rozwiązaniom dla biznesu Spa w Polsce poświęcona była konferencja  Polskiego Instytutu Spa i Wellness. Organizatorzy zwracali szczególną uwagę na normy i dobre wzorce, jakie powinny obowiązywać w zakresie: planowania koncepcji obiektu Spa
i wellness, zarządzania, obsługi klienta. Dla tych, którzy myślą o otwarciu hotelowego SPA zorganizowany został panel dyskusyjny „Kulisy prowadzenia biznesu Spa w Polsce
z udziałem managerów i inwestorów topowych ośrodków Spa w Polsce. Podczas ponad
2 godzinnej rozmowy prelegenci starali się przekazać słuchaczom wiedzę na temat budowania i prowadzenia ośrodków Spa. Przestrzegali przed najczęściej podejmowanymi błędami i ukrytymi pułapkami oraz radzili, co zrobić by podnieść zyskowność tego typu biznesu. Dla inwestorów oraz menadżerów obiektów spa & wellness przeznaczona była Akademia ForSpa. Licznie zgromadzona podczas tego spotkania publiczność dowiedziała się, co zrobić by hotelowe Spa okazało się trafioną inwestycją. Organizator – firma ForSpa – przedstawił elementarz dobrych praktyk, które powinny zostać uwzględnione przy projektowaniu basenu, termalnych łaźni i saun. O potrzebie tworzenia hoteli Wellness i Spa przekonywali organizatorzy Kongresu Polskiego Stowarzyszenia Spa & Wellness


Złoty Medal, Acanthus Aureus

Tradycją targów jest przyznawanie prestiżowych nagród Międzynarodowych Targów Poznańskich. Pierwszego dnia podczas uroczystej gali rozstrzygnięty został konkurs
o Złoty Medal MTP oraz konkurs Acanthus Aureus.


Złotym Medalem MTP sąd konkursowy wyróżnił produkty, które spełniają najwyższe wymagania pod względem jakości oraz innowacji rozwiązań technologicznych:
Leżanka relaksacyjna SWAY
KLAFS Sp. z o.o., Miłosław
Pawilon 3, stoisko 39
Proekologiczne winylowe okleiny ścienne SECOND – LOOK
LSI WALLCOVERINGS,USA
Zgłaszający: POLMASTER Sp. z o.o., Warszawa
Pawilon 3A, stoisko 22
Autorski projekt SPA dla użytku komercyjnego „ LAGUNA RELAKSU”
PPH „WANDEX” Agata Wróblewska, Sopot
Pawilon 3, stoisko 29
Pościel z kolekcji BAMBOO – LINE
ZPCH. TEXPOL Sp. z o.o., Dłutów
Pawilon 3, stoisko 57A
Nagroda Acanthus Aureus, przyznawana najlepszym prezentowanym na targach stoiskom, powędrowała do następujących firm:
Klafs Sp. z o.o.
Pawilon 3, stoisko 39
VERSO TECHNOLOGIES Sp. z o.o.
Pawilon 3, stoisko 100
RIDEX DEKORACJA Sp. z o.o.
Pawilon 3A, stoisko 2
Fabryka Mebli Okrętowych FAMOS Sp. z o.o.
Pawilon 3A, stoisko 12
BALMA DESIGN Ryszard Balcerkiewicz
Pawilon 3A, stoisko 21
Invest-Hotel 2011


Za nami dwunasta już edycja targów Invest-Hotel. Tematem przewodnim przyszłorocznej wystawy będą ekologiczne rozwiązania dla hoteli. Już dziś zapraszamy do Poznania w dniach 19-22 października 2011.
Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *