Warimpex: Symboliczne wbicie łopaty pod budowę pierwszych hoteli ekonomicznych we Wrocławiu

Inwestorzy Warimpex i Starwood Capital Group rozpoczęli dziś budowę pierwszych
hoteli ekonomicznych marek Campanile i Première Classe w centrum Wrocławia. Roboty budowlane przy realizacji dwóch hoteli, których zakończenie przewidziane jest na grudzień 2011 roku, zlecono generalnemu wykonawcy Eiffage Budownictwo Mitex. Międzynarodowa firma zarządzająca hotelami Louvre Hotels zajmie się prowadzeniem hotelu Campanile z 152 pokojami oraz hotelu Première Classe ze 136 pokojami. „Tym symbolicznym wbiciem łopaty rozpoczyna się realizacja naszego długoterminowego planu przeniesienia do Europy Środkowej i Wschodniej hoteli biznesowych, charakteryzujących się znakomitymi usługami przy bardzo atrakcyjnych cenach. Duży popyt na tę kategorię hoteli, szczególnie w miastach o dużym potencjale wzrostu i wciąż jeszcze słabo rozwiniętym rynku hotelarskim, jest zapowiedzią nie tylko sukcesu ekonomicznego. Dzięki temu projektowi poszerzymy i zdywersyfikujemy portfolio naszych aktywów, uzyskując tym samym możliwość optymalnego reagowania na fluktuacje rynkowe w przyszłości“, powiedział Christian Fojtl, Członek Zarządu Warimpexu, odpowiedzialny za rozwój hoteli ekonomicznych. „Bardzo nas cieszy rozpoczęcie budowy obu hoteli Campanile i Première Classe w tak wspaniałej centralnej lokalizacji we Wrocławiu. Dzięki istniejącym już dziesięciu hotelom Campanile, Kyriad i Première Classe, w Polsce notowana jest wysoka znajomość tych marek należących do naszego partnera Louvre Hotels. Otwierając te dwa nowe hotele, możemy poszerzyć naszą ofertę, cechującą się pierwszorzędną jakością w dobrej cenie“, dodaje Desmond Taljaard, COO Europa w firmie Starwood Capital Group.

Strategiczne joint venture Warimpexu i partnera Starwood Capital Group (50/50) postawiło sobie za cel rozwój hoteli ekonomicznych marek Campanile i Première Classe, posiadających dobrą pozycję i odnoszących sukcesy w Europie Środkowej. Wszystkie hotele mają być prowadzone wyłącznie przez Louvre Hotels. Joint-venture Warimpexu i Starwood Capital Group będzie skoncentrowane na realizacji projektów w Polsce i Czechach oraz na Węgrzech i Słowacji – z możliwością ekspansji na dalsze rynki w krajach tego regionu. Obecnie oprócz obu hoteli we Wrocławiu, w fazie zaawansowanego planowania znajduje się kolejnych pięć projektów – w Zielonej Górze, Bydgoszczy i Katowicach oraz Budapeszcie na Węgrzech.


Wrocław – centrum high-tech i finansów


Liczący ponad 630 000 mieszkańców Wrocław jest czwartym co do wielkości miastem w Polsce. Wrocław był zawsze znaczącym centrum gospodarczym, a obecnie jest ośrodkiem przemysłu motoryzacyjnego, elektronicznego oraz produkcji sprzętu gospodarstwa domowego. W ubiegłych latach miasto podejmowało usilne starania, mające na celu przyciągnięcie zagranicznych inwestorów, zakończone godnym uwagi sukcesem. We Wrocławiu i jego okolicach osiadły duże międzynarodowe koncerny. Od późnych lat 80-tych miasto rozwinęło się do rangi centrum finansowego o znaczeniu ponadregionalnym i jest siedzibą licznych instytucji finansowych, działających na terenie całego kraju. Ponadto Wrocław jest gospodarzem turnieju Euro 2012, który stanowi impuls do dalszego rozwoju gospodarczego regionu.

Hotele Campanile i Première Classe

Hotele Campanile i Première Classe to znane i cieszące się powodzeniem marki prowadzącej hotele firmy Louvre Hotels. Campanile jest ważnym uczestnikiem europejskiego rynku hoteli ekonomicznych, posiadając w dziewięciu krajach 388 hoteli, które razem realizują ponad 9 mln posiłków i 6 mln noclegów. Wyróżniające się zalety tej marki to miła atmosfera, wiarygodność i własna koncepcja gastronomiczna. Swoimi 230 hotelami Première Classe zrewolucjonizował rynek hoteli ekonomicznych innowacyjną strategią najniższej ceny przy jednoczesnej ofercie własnej łazienki w każdym pokoju. Obie marki spełniają potrzeby gości hotelowych w zakresie komfortu i wysokiej jakości w bardzo przyjaznej cenie. Hotele Campanile i Première Classe oferują oba przymioty: zalety doskonałego hotelu ekonomicznego oraz spokojne miejsce po długim dniu.


Aktualne projekty hoteli ekonomicznych

· Hotel Campanile, Wrocław (152 pokoje)
· Hotel Première Classe, Wrocław (136 pokoi)
· Hotel Campanile, Zielona Góra (84 pokoje)
· Hotel Campanile, Budapeszt (284 pokoje)
· Hotel Campanile, Bydgoszcz (117 pokoi)
· Hotel Campanile, Katowice (110 pokoi)
· Hotel Première Classe, Katowice (90 pokoi)

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *