Niskie ceny hoteli w europejskich metropoliach

W listopadzie spadają ceny noclegów w Europie o 14%. W porównaniu do zeszłego miesiąca wynosi to 101 Euro.  Miłośnicy podróżowania mogą cieszyć się z niskich cen we włoskich metropoliach takich jak: Rzym, Wenecja i  Bolonia. Również i w Polsce ceny noclegów spadły w niektórych miastach aż o 19%. Wynika to z indeksu cen hoteli (tHPI) publikowanego co miesiąc przez porównywarkę hotelową cen www.trivago.pl .
 

Europejskie hotelarstwo zgłasza się w listopadzie z zachęcająco niskimi cenami noclegów. W tym miesiącu muszą podróżujący zapłacić za pokój dwuosobowy jedyne 101 Euro. Jest to o 14% mniej niż w poprzednim miesiącu i o 4% mniej w porównaniu do ubiegłego roku kiedy średnia za nocleg wynosiła 106 Euro za dobę o tej samej porze roku. Listopad cieszy się dużym powodzeniem wśród  turystów, którzy chętnie wybierają się w tym miesiącu na krótkie wycieczki krajoznawcze. Ceny noclegów są w tym roku wyjątkowo atrakcyjne i napewno znajdzie się wielu turystów, którzy się na nie skuszą. Z 50 metropolii aż 48 wykazało niższe ceny niż miesiąc temu. Do tych metropoli należą między innymi: Budapeszt (64 Euro), Bruksela (92 Euro) i Wiedeń (112 Euro).


Włochy i kraje z Europy wschodniej obniżają ceny.

Najpopularniejsze włoskie metropolie wykazały w tym miesiącu najwyższy spadek cen: Wenecja spadła o 42% (114 Euro), Rzym o 29% na 112 Euro i Bolonia o 21% na 96 Euro. Zaraz po nich najniższe ceny mogą zaoferować hotelarze ze wschodniej Europy. Praskie hotele kuszą 20% spadkiem cen (82 Euro), podobnie jak Budapeszt (17%) i Kraków (18%) gdzie nocleg kosztuje 64 Euro. Grecja (86 Euro) jak i sama stolica-Ateny (85 Euro) osiągnęła w tym miesiącu  najniższą wartość ceny w tym roku.
 

Spadek cen noclegów w Polsce

Ceny noclegów w polskich hotelach wciąż spadają. Jedyne miasto w Polsce,które oferuje w tym miesiącu droższe noclegi niż w  październiku to Poznań w którym noc średnio kosztuje 74 Euro.  Jest to o 3% więcej niż w zeszłym miesiącu. Największy upust cen ma miejsce już w wyżej wspomnianym Krakowie (18%) który spośród wszystkich miast jako jedyny znalazł się w indeksie cen hoteli (tHPI) udostępnianym przez trivago. Warszawiacy oferują w listopadzie o 5% procent niższe noclegi (69 Euro) a we Wrocławiu hotelarze chcą przyciągnąć 11% spadkiem cen noclegów. Ceny hoteli w innych miastach Polski: Gdańsk (75 Euro), Zakopane (71 Euro) i Katowice jedyne 57 Euro.


Wykaz średnich cen noclegów we wszystkich 50 europejskich metropoliach oraz wiele innych ważnych informacji można odnaleźć tutaj:  http://www.trivago.pl/hotelpreise


Indeks cen hoteli trivago tHPI (trivago Hotel Price Index) publikowany miesięcznie przez porównywarkę hotelową cen www.trivago.pl to wykaz średnich cen noclegów w najpopularniejszych miastach turystycznych Europy. Ceny te dotyczą pokoju standardowego dwuosobowego i są obliczane na podstawie 160 tys. dziennych zapytań o ceny noclegów w hotelach, jakie znajdują się w bazie portalu. trivago zapamiętuje zapytania podróżnych dokonanych dla każdego miesiąca i dostarcza przydatnych informacji dotyczących cen noclegowych dla poszczególnego miesiąca. Lista tHPI prezentuje ceny hoteli, które są dostępne w internecie. Indeks ten zostaje zestawiony na podstawie cen noclegów z 53 wirtualnych biur podróży i sieci hotelowych.


O trivago

Na stronie www.trivago.pl podróżujący znajdą idealny hotel w najkorzystniejszej cenie. Platforma porównuje na żywo ceny ponad 400.000 hoteli na całym świecie, oferowanych przez ponad 100 platformy bukujące. Ponadto trivago integruje 10 Milionów opinii o hotelach na jednej stronie internetowej oraz pokazuje dla każdego hotelu korzyści dla podróżujących w danym hotelu ze znanych portali internetowych. trivago nie porównuje ceny znanych biur podróży, tylko ich wartości. Użytkownik dowiaduje się, czy śniadanie jest zawarte w cenie, zaliczka może być zwrócona oraz czy do dokonania rezerwacji potrzebna jest karta kredytowa. trivago to jedyna meta-wyszukiwarka typu Free Search: w wyszukiwarkę można wpisać zarówno nazwę regionu, w którym chcemy spędzieć urlop, jak i nazwę miasta czy hotelu. trivago GmbH z główną siedzibą w Düsseldorfie zostało założone w  2005 roku i obejmuje obecnie 23 platformy językowe.


*Informacje są wolne do opublikowania wyłącznie z podaniem źródła www.trivago.pl     

 

Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *