Zimowe szaleństwo w hotelowych SPA, czyli jak przygotować zimową ofertę sezonową

Autor: Anita Bajdalska Prowadzi firmę Manager Spa. Dyrektor ds. SPA & wellness sieci Dobry Hotel. Certyfied SPA supervisor międzynarodowego stowarzyszenia ISPA

Zimowy czas jest magiczny i wyjątkowy. Są goście, którzy kochają tę porę roku. To dokonała okazja do odpoczynku, w tym także w hotelowych SPA. Nie wystarczy jednak sam świąteczny wystrój, potrzebna jest oferta specjalna, aby goście chcieli korzystać z zabiegów SPA. Jakich oczekują, a jakich nie należy oferować zimą?

Nieważne, czy to góry, morze czy Mazury – goście SPA oczekują ciepłych i relaksujących zabiegów. Dlatego też trzeba zadbać o przygotowanie takiej oferty.

Kąpiele – cytrusowe, migdałowe, w winie z goździkami

Na początek należy zatroszczyć się o ofertę kąpielową, jeśli posiadamy w naszym SPA wannę do tego typu zabiegów. Kąpiele oczyszczają, rozgrzewają i dodają energii, dlatego są idealne w zimowej ofercie. Można przygotować kąpiel cytrusową na bazie olejków albo z dodatkiem świeżych cytrusów i do tego aromat imbiru.

Doskonałym uzupełnieniem takiej zimowej kąpieli będzie herbata z imbirem albo grzaniec z goździkami. Innym wariantem jest kąpiel czekoladowo- -migdałowa. Do tego celu można wykorzystać olejki do masażu, które wlewamy do ciepłej wody, a przy okazji serwujemy też gościowi napój czekoladowy. Świetnym rozwiązaniem jest także kąpiel w winie z dodatkiem goździków. Wino rozcieńczamy z wodą, a do tego dodajemy napar z goździków.

Do każdej kąpieli można dodać suszone owoce, parę kropel olejku z sosny i jako przekąskę dołożyć kilka pierników. Do tego należy zatroszczyć się o odpowiednią muzykę w pomieszczeniu i zapalić dużo świec.

Masaże – czekoladą, wulkanicznymi kamieniami, ziołowymi stemplami

Kolejnym zabiegiem sezonowym mogą być wszelkiego rodzaju masaże. Te zimowe można nieco urozmaicić, wzbogacić i zmodyfikować. Masaż czekoladą z aromatem pomarańczy na pewno będzie ciekawą ofertą sezonową.

Do tabliczki gorzkiej czekolady wystarczy dodać olejek z pomarańczy i mamy masaż zimowy. Innym rozwiązaniem jest masaż ciepłymi kamieniami wulkanicznymi na bazie olejku z cynamonu. Świetnie sprawdzi się też rozgrzewający masaż stóp wykorzystujący miód z migdałem na olejku. W zimie, mimo że ludzie ubierają się ciepło, to i tak podczas długich spacerów często wracają z mocno przemarzniętymi stopami, gdyż nic tak nie marznie w zimie jak tzw. dystalne części ciała, czyli właśnie s

[...]

Udostępniono 30% tekstu, dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla prenumeratorów.

Strefa prenumeratora

Wszyscy prenumeratorzy miesięcznika w ramach prenumeraty otrzymują login i hasło umożliwiające korzystanie z pełnych zasobów portalu (w tym archiwum).

Wybierz prenumeratę papierową, albo elektroniczną. Czytaj tak jak Ci wygodnie.

Prenumerata HOTELARZA to:
  • Pewność, że otrzymasz wszystkie wydania miesięcznika prosto na biurko, bądź swoją pocztę e-mail
  • Dostęp do pełnych zasobów portalu www.e-hotelarz.pl
  • (w tym archiwum wydań od 2005 roku, dostępne wyłącznie dla prenumeratorów)
  • Specjalne zniżki na szkolenia Akademii Hotelarza i konferencje organizowane przez „Hotelarza”
  • Wszystkie dodatkowe raporty tylko dla prenumeratorów
Prenumeratę możesz zamówić:
  • Telefonicznie w naszym Biurze Obsługi Klienta pod nr 22 333 88 26
  • Korzystając z formularza zamówienia prenumeraty zamieszczonego TUTAJ
Jeśli jesteś prenumeratorem a nie znasz swoich danych dostępu do artykułów Hotelarza, skontaktuj się z nami, bok@pws-promedia.plKomentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *