INTERFERIE Medical SPA – mroźna zima spowalnia prace budowlane

Wyjątkowo śnieży i mroźny grudzień spowodował, że prace przy budowie hotelu INTERFERIE Medical SPA posuwają się w wolniejszym niż dotychczas tempie. Mimo że nie uda się osiągnąć stanu surowego z końcem roku 2010, to jednak opóźnienie nie jest na razie bardzo znaczące. Nowy termin zakończenia tego etapu budowy zależy w dużej mierze od warunków pogodowych.- Jeśli chodzi o samą żelbetową konstrukcję, to tutaj prace są zaawansowane w ponad 80 proc., choć obecnie z powodu panujących warunków pogodowych musieliśmy je chwilowo wstrzymać. Czekamy po prostu na cieplejsze dni, obecne mrozy i obfite opady śniegu nie pozwalają w szybkim tempie zakończyć tego procesu – mówi Kazimierz Czerniawski, kierownik projektu z ramienia inwestora zastępczego, firmy Portico Project Management. - Cały czas trwa natomiast zabudowa ścian osłonowych i wstawianie okien PCV, a w wydzielonej części budynku murowane są ściany wewnętrzne i ścianki działowe.


I choć aura nie sprzyja wykonawcy, to budynek hotelu z każdym dniem nabiera kształtu, można wyraźnie obserwować zarysowującą się elewację frontową. Gotowy jest już m.in. jeden z ciekawszych konstrukcyjnie elementów: kablobetonowy strop nad salami konferencyjnymi. Mroźna zima nie przeszkadza natomiast w pracach technicznych wewnątrz obiektu, które idą pełną parą: na ukończeniu znajdują się kanały oddymiające w garażu, trwają prace przy układaniu kanałów wentylacyjnych i instalacji sanitarnych na parterze oraz w piwnicach. Na bieżąco również prowadzone są prace związane z instalacją elektryczną, m.in. okablowywanie budynku, a także przygotowania do montażu urządzeń trafostacji.


- Oczywiście również obecne warunki pogodowe wpłynęły na zmianę terminu osiągnięcia stanu surowego i trudno precyzyjnie wyznaczyć nową datę, ale mamy nadzieję, że domkniemy tę fazę inwestycji w najbliższych tygodniach – podkreśla Radosław Besztyga, wiceprezes zarządu ds. finansowych spółki INTERFERIE Medical SPA, nadzorujący budowę hotelu. - Co do terminu oddania budynku do eksploatacji, na podstawie zapewnień generalnego wykonawcy, spółki Eiffage Budownictwo Mitex S.A., wierzę że ewentualne korekty w harmonogramie będzie można nadrobić w kolejnych miesiącach. Na razie data pozostaje bez zmian.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *