Przejęcie spółki Klimor przez Klima-Therm S.A. znacząco wzmacnia pozycję Klima-Therm!

KLIMA-THERM S.A. doszła do porozumienia z większościowym udziałowcem spółki KLIMOR – Gdańską Stocznią Remontową - w kwestii przejęcia przez KLIMA-THERM całego obszaru działalności firmy KLIMOR.  Akwizycja została zakończona w grudniu 2010 roku.


Jako jedno z największych przedsiębiorstw w branży klimatyzacyjnej, chłodniczej i grzewczej - Generalny Dystrybutor FUJITSU-GENERAL - firma KLIMA-THERM oferuje kompleksowe usługi w zakresie dostawy systemów HVAC począwszy od doradztwa technicznego i projektowego, poprzez dobór urządzeń, montaż instalacji oraz profesjonalny serwis. KLIMA-THERM, firma założona w 1996 roku w Polsce, dziś stanowi Grupę spółek o zasięgu międzynarodowym, w skład której wchodzą: działające na rynku polskim – między innymi: KLIMA-THERM, FG Poland oraz G.A.S, a na rynkach zagranicznych - FG Nordic AB w Szwecji (Goeteborg), FG Finland OY z siedzibą w Helsinkach oraz FB Baltics OU w Estonii (Tallin), obejmująca swoim zasięgiem również rynek litewski i łotewski. Prognozowane obroty spółek z Grupy KLIMA-THERM za rok 2010 to ok. 200 mln zł.


KLIMA-THERM POSZERZA SKALĘ DZIAŁALNOŚCI


Przejęcie firmy Klimor to część strategii KLIMA-THERM zakładającej rozszerzenie aktywności w zakresie dostawy urządzeń klimatyzacyjnych, chłodniczych, a po zakupie udziałów spółki Klimor - także wentylacyjnych. Dzięki temu KLIMA-THERM będzie mogła zaoferować swoim klientom kompletny  wachlarz produktów i usług z branży klimatyzacji, wentylacji i chłodnictwa, co wpłynie na wzmocnienie pozycji firmy zarówno w Polsce, jak i we wszystkich krajach objętych działalnością biznesową Grupy.


 „Naszym celem jest rozwój działalności w Polsce i utrzymanie pozycji lidera. Wierzę, iż kompetencje pracowników firmy KLIMA-THERM będą doskonale uzupełniać się z wiedzą osób zatrudnionych w firmie KLIMOR. Klimor to prekursor polskich producentów central wentylacyjnych. Połączenie silnej i dynamicznie rozwijającej się firmy KLIMA-THERM  z doświadczeniem i tradycją KLIMOR umocni pozycję Grupy w branży i pozwala ze spokojem myśleć o utrzymaniu dużej dynamiki rozwoju firmy”- powiedział Andrzej Walendowicz, Dyrektor Handlowy, Wiceprezes Zarządu KLIMA-THERM S.A.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *