Zielone światło dla 350-pokojowego hotelu w Rybakach na Warmii   INWESTYCJE

Radni Gminy Stawiguda uchwalili miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który umożliwi budowę hotelu oraz domów letniskowych w popegeerowskiej miejscowości Rybaki na Warmii. Jak pisaliśmy wcześniej, powstać ma tam 350-pokojowy hotel, którego właścicielami będą BBI Development S.A. i Archidiecezja Warmińska.

Sesja gminy Stawiguda odbyła się 12 stycznia, a uchwała została przyjęta większością głosów: za było 8 radnych, przy 4 głosach przeciwnych i jednym wstrzymującym się.

Według zamierzeń spółki Projekt Rybaki-Łańsk, powstać ma obiekt hotelowy wraz z strefą prozdrowotną i spa, który pomieści maksymalnie 600-700 osób w ok. 350 pokojach. W jego sąsiedztwie inwestor planuje także budowę 28 domów letniskowych. Całość zabudowy będzie miała charakter ekstensywny – zajmie zaledwie 10 proc. z 16,5-hektarowej działki. Zgodnie z zapewnieniami inwestora projekt będzie spełniać szereg wysokich wymagań środowiskowych.

Jak podkreśla inwestor, projekt ma przynieść wiele korzyści dla mieszkańców sołectwa Pluski-Rybaki i całej gminy Stawiguda. Powstanie w nim co najmniej 100 całorocznych miejsc pracy, wzrosną dochody gminy z tytułu podatków od nieruchomości i innych podatków.

Plany budowy hotelu i budynków mieszkalnych na terenie gminy Stawiguda w województwie warmińsko-mazurskim nie są nowe. Giełdowa spółka BBI Development podpisała jeszcze w 2019 roku umowę z Archidiecezją Warmińską  na wspólny projekt. Umowa przewidywała wówczas łączną wartość wkładów udziałowców w wysokości 32,2 mln zł, z czego BBI miał dać w gotówce 15 mln zł, a archidiecezja aport w postaci dwóch nieruchomości o łącznej powierzchni ok. 15,5 ha oraz wartości 17,2 mln zł. Wartość inwestycji miała wynieść około 300 mln zł. Wówczas na przeszkodzie w realizacji planów stanęła pandemia.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *