Stradom House Autograph Collection rusza w kwietniu   INWESTYCJE

5-gwiazdkowy hotel Stradom House, który działać będzie pod marką Autograph Collection Hotels by Mariott, otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Otwarcie planowane jest w kwietniu. Ma to być najbardziej luksusowy hotel w Krakowie i jeden z najlepszych w Polsce. Projekt został zrealizowany przez Angel Poland Group.

Hotel zlokalizowany przy ul. Stradomskiej, w sąsiedztwie Wawelu, zaoferuje 125 pokoi. Zespół projektowy Angel Poland Group dostrzegł olbrzymi potencjał w kamienicy z XIV wieku, pomimo że początkowo jej stan techniczny był bardzo zły. Jej długa i ciekawa historia była źródłem inspiracji do stworzenia tożsamości tego miejsca na nowo.

W skład hotelu wchodzą dwie restauracje, bar oraz winiarnia z ogródkiem. Hotel posiada zewnętrzne patio, a w ramach usługi business & travel zapewni m.in. dostęp do sal konferencyjnych. Goście Stradom House będą mogli korzystać również z ekskluzywnego klubu wellness-spa Sól.  Perłą w koronie, będącą hołdem dla przeszłości odrestaurowanej kamienicy jest Hedwigs, światowej klasy bar i piwnica z winami mieszcząca się w jednej z najbardziej reprezentacyjnych części hotelu.

- Naszą wizją od początku było stworzenie w Krakowie niepowtarzalnego miejsca. Takiego, w którym ludzie będą mogli swobodnie brać udział w wydarzeniach kulturalnych, korzystać z 5-gwiazdkowego hotelu,  restauracji, klubu czy centrum SPA i przestrzeni eventowych. Renowacja zabytkowego budynku jest niewątpliwie wyzwaniem, jednak efekt końcowy daje nam dużo satysfakcji. Dziś z dumą możemy powiedzieć, że ciężka praca się opłaciła. Stradom House przenosi filary Grupy Angel Poland na kolejny poziommówiShachar Samuel, co-owner Angel Poland Group.

W Stradom House trwają ostatnie prace wykończeniowe, będące dopełnieniem całego projektu, prowadzona jest aktualnie rekrutacja pracowników. Hotel zapewni ok. 150 nowych miejsc pracy. Inwestycja składa się też z nowego budynku mieszkalnego w głębi działki.

Stradom House to trzeci projekt hotelowy Angel Poland Group, po DoubleTree by Hilton, w kompleksie OVO Wrocław oraz The Granary La Suite Hotel w tym samym mieście.

Angel Poland Group to firma z branży budowlanej i deweloperskiej, specjalizująca się w segmencie mieszkań i hoteli luksusowych, która tym roku obchodzić będzie 20-lecie działalności na polskim rynku. W tym czasie zrealizowała szereg prestiżowych inwestycji w najlepszych lokalizacjach Krakowa i Wrocławia. Ważnym aspektem wyróżniającym działalność Grupy jest troska o naturę, edukacja społeczna w zakresie ekologii oraz działalność charytatywna, realizowana w oparciu o wysoką świadomość i poczucie odpowiedzialności społecznej.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *