W Klekotkach powstaje nowe spa

Hotel Młyn Klekotki resort & spa na Warmii to przykład ciekawego połączenia tradycji z nowoczesnością. Na potrzebę hotelu zaadaptowano kompleks zabudowań XVII-wiecznego młyna. W tym roku zostanie on uzupełniony o nowe centrum odnowy biologicznej, które powstaje w budynku przeniesionej i zrekonstruowanej stodoły.W 2011 roku resort w młynie zostanie rozbudowany, a oferta zabiegów spa poszerzona. Inwestycja ma na celu zainteresowanie hotelem w Klekotkach wymagających klientów, którzy oczekują usług na najwyższym poziomie. Nowoczesne i eleganckie wnętrza, unikalna, jak na polskie warunki, bogata propozycja zabiegów, zgodna z obecnymi trendami SPA&Wellness, to odpowiedź na ich potrzeby. Projekt nowego spa w Klekotkach przygotowała pracownia architektoniczna Marka Rytycha. Mając na uwadze historyczny charakter kompleksu hotelowego zdecydowano, że powstający budynek nie będzie całkowicie nowym obiektem. Wieloetapowa inwestycja zakłada dostosowanie na potrzeby nowego spa drewnianej stodoły, przeniesionej z miejscowości Niebrzydowo. Budowa jest częściowo finansowana ze środków unijnych.


Pierwszym etapem inwestycji, zrealizowanym w ubiegłym roku, była rozbiórka budynku obszernej, parterowej stodoły posadowionej schodkowo na zboczu w Niebrzydowie. Stodołę o szkieletowej konstrukcji z elementami łączonymi na kołki drewniane, śruby i gwoździe oraz zewnętrznym poszyciu ścian i dachu wykonanym z desek, przykrywała ceramiczna dachówka. Wszystkie elementy budynku starannie zinwentaryzowano, oznaczono i rozmontowano. Stodoła została ponownie złożona w Klekotkach. Na tym etapie dokonano niezbędnego uzupełnienia i wymiany uszkodzonych elementów, a także odpowiednio wzmocniono całą konstrukcję. Budynek został wkomponowany w skarpę schodzącą do rzeki poprzez posadowienie na ławie fundamentowej oraz słupach żelbetowych, tworzących obrys kondygnacji przyziemia. Stalowy szkielet wewnętrznej konstrukcji stodoły złożono na miejscu.


Kolejnym etapem budowy będzie wypełnienie ścian materiałem izolacyjnym oraz systemem szkła fasadowego. Wewnątrz zrekonstruowanego w ten sposób budynku stodoły powstanie nowe, ekskluzywne spa. Znajdzie się w nim sześć pomieszczeń zabiegowych o powierzchni min. 35m2, recepcja z małą gastronomią, szatnia, reprezentacyjna przestrzeń wypoczynku oraz pomieszczenia zaplecza technicznego. Wysokość stodoły umożliwiła zaprojektowanie wewnątrz budynku trzech poziomów: parteru-przyziemia, I piętra i II piętra na antresoli. Węzeł komunikacyjny znajdzie się w sercu budynku. Klatka schodowa na I piętrze wraz z korytarzami poprowadzi do pięciu pokoi zabiegowych. Każde pomieszczenie spa będzie posiadało własną garderobę oraz łazienkę, a także osobną przestrzeń do wypoczynku. Oddanie do użytku oraz uroczyste otwarcie nowego obiektu planowane jest na koniec 2011 roku.

Hotel Młyn Klekotki resort & spa powstał w miejscu dawnego majątku młyńskiego w Klekotkach. Pomysłodawcą adaptacji młyna był jego obecny właściciel, Zbigniew Tyszko. Zapomniany kompleks XVII-wiecznych zabudowań przekształcono z powodzeniem w nowoczesny, ekskluzywny hotel. Podczas przebudowy starano się wyeksponować najciekawsze elementy starej architektury, aby zachować wyjątkową atmosferę miejsca. Winiarnię, na przykład, umieszczono w odrestaurowanych podziemiach hotelu. To jedno z wielu pomieszczeń o niepowtarzalnym klimacie. W przytulnej sali kominkowej zachowano piękny, belkowany sufit. Restaurację oraz bar ulokowano w budynku dawnej stajni. Obok niej mieści się przeszklony, przestronny ogród zimowy z podłogą wykładaną ręcznie formowanymi, glinianymi kaflami.


Oficjalna strona hotelu w serwisie facebook znajduje się pod linkiem: http://www.facebook.com/pages/Hotel-Mlyn-Klekotki/165277039724


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *