Accor otworzy Mercure Vanagupe Resort & Spa w Palandze na Litwie

Accor podpisał umowę na nowy hotel nad Bałtykiem Mercure Palanga Vanagupe Resort & Spa. Istniejący 5-gwiazdkowy hotel Vanagupe Resort & SPA przejdzie renowację i przywita gości pod marką Mercure do końca 2023 r.

Połąga to największy i najpopularniejszy nadmorski kurort na Litwie, funkcjonujący przez cały rok. Gmina słynie z pięknych plaż z białym piaskiem i wydmami, których nie ma nigdzie indziej na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Mercure Palanga Vanagupe Resort & Spa zaoferuje 98 pokoi i apartamentów na sześciu piętrach, a także SPA, saunę, łaźnię parowa, jacuzzi, ice room i siłownię. Goście będą mogli również korzystać z kompleksu czterech basenów, w tym zewnętrznego podgrzewanego, oraz boiska do koszykówki i kortu tenisowego. Hotel zaoferuje też bar i restaurację oraz specjalny VIP longue na najwyższym piętrze. Z myślą o gościach biznesowych, w obiekcie znajdzie się sześć sal konferencyjnych. Właścicielem hotelu jest firma UAB Eskom.

– Podpisanie umowy na pierwszy resortowy hotel w nadmorskiej lokalizacji jest dowodem, który potwierdza przekonanie Accor o turystycznej wartości Litwy jako podróżniczej destynacji wartej odkrycia – mówi Katarzyna Sławińska, Development Executive Poland and Baltic Countries, Accor. – Połąga jest jednym z najszybciej rozwijających się miejsc turystycznych w kraju, które w 2021 r. przyciągnęło więcej turystów niż w 2019. To pokazuje ogromny potencjał do wprowadzenia w tej lokalizacji uznanej na całym świecie marki Mercure, zachęcając turystów z całej Europy do odkrycia tego pięknego miejsca.

Mercure Palanga Vanagupe Resort & Spa będzie pierwszym hotelem w mieście, który zostanie otwarty pod międzynarodową marką. – Już od ponad 15 lat jesteśmy częścią transformacji Połągi w kierunku turystycznej destynacji na europejskim poziomie. Cieszymy się, że możemy brać udział w rozwoju miasta i dalej przyczyniać się do rozbudowy jego oferty turystycznej dzięki nowej międzynarodowej marce hotelowej w mieście– mówi Eimantas Skrabulis, board member of UAB Eskom.

Hotel Mercure Palanga Vanagupe Resort & Spa będzie znajdować się 15 minut spaceru od plaży, 3 km od centrum miasta i 5 km od międzynarodowego lotniska.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *