Obniżka cen gazu dla MŚP   ANALIZY I RAPORTY

Spółka PGNiG Obrót Detaliczny od 18 stycznia obniża cenę gazu dla małych i średnich firm, które rozliczają się w oparciu o Cennik "Gaz dla Biznesu". Obniżka wyniesie 150 zł/MWh, czyli ponad 19 proc. mniej - podano w komunikacie.

Nowa cena  zostanie wprowadzona za pomocą stosowanego w ubiegłym roku mechanizmu automatycznej obniżki i będzie obowiązywała do 31 marca 2023 roku. -Skorzystanie z automatycznej obniżki nie wymaga od klienta podejmowania żadnych działań i zostanie ona automatycznie zastosowana w rozliczeniach - poinformowano w komunikacie.

Dotychczasowe ceny w cenniku PGNiG wynosiły dla tej grupy odbiorców między 761 a 793 zł za MWh. Nowe ceny będą wynosić między ok. 600 a 650 zł za MWh.

Ceny gazu na rynkach hurtowych obecnie dynamicznie spadają. Na holenderskiej giełdzie gaz jest tańszy niż przed rosyjską inwazją na Ukrainę.

- PGNiG Obrót Detaliczny na bieżąco śledzi sytuację rynkową oraz wahania cen gazu na europejskich giełdach. Bezpieczeństwo dostaw gazu dla naszych klientów jest priorytetem – mówi Henryk Mucha, prezes PGNiG OD z Grupy ORLEN. – Jednak kontraktowanie paliwa gazowego odbywa się w perspektywie długoterminowej, stąd nie zawsze krótkotrwały spadek cen na giełdzie przekłada się, w krótkim terminie i w takim samym stopniu, na spadki cen dla klientów biznesowych - dodaje Mucha.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *