Handwritten Collection – nowy soft brand Accoru w segmencie midscale   ŚWIAT

Accor wprowadził na rynek nowy soft brand Handwritten Collection. Dopełnia on o segment midscacle portfolio marek „kolekcyjnych” sieci – MGallery Hotel Collection w segmencie premium i Emblems Collection w segmencie luksusowym.

19 stycznia pod marką Handwritten Collection zadebiutowały dwa pierwsze hotele w Saint Gervais we Francji i w Szanghaju, w lutym ruszą dwa w Australii – w Sydney i Perth, w kwietniu następny we Francji – w Annecy, a w maju w Tuluzie i Tallinie. Łącznie podpisano już umowy na 13 obiektów, które działać będą także w Wietnamie, Rumunii i Hiszpanii, w trakcie negocjacji jest ponad 110 kolejnych (z ok. 11,5 tys. pokoi), a do końca dekady działać ma ponad 250. Wszystkie dotychczas podpisane umowy to konwersje już działających obiektów, ale jak deklarują przedstawiciele sieci, docelowo zakładają, że ok. 20 proc. będą stanowić nowo powstałe obiekty.

Le Saint Gervais Hotel & Spa, Handwritten Collection

– Handwritten Collection wzbogaca ofertę Accor w segmencie „marek kolekcjonerskich” o wyselekcjonowany wybór hoteli, które prezentują urocze i jedyne w swoim rodzaju koncepcje. Naszym celem, poza zapewnieniem prawdziwie autentycznych wrażeń dla gości, jest wspieranie rosnącej liczby niezależnych właścicieli butikowych hoteli, którzy chcą udoskonalić swoje usługi, dotrzeć do większej liczby osób i zwiększyć przychody bez utraty swojego charakteru – tłumaczy Alex Schellenberger, Chief Marketing Officer, Premium, Midscale, Economy Brands, Accor. – Hotele, które zaprezentujemy w Handwritten Collection, to miejsca poszukiwane przez podróżnych, ceniących serdeczne wrażenia z podróży i wariację na temat tradycyjnej gościnności, a także przez hotelarzy podkreślających wyjątkowy charakter swoich obiektów przy jednoczesnym partnerstwie z ogólnoświatową siecią.

Handwritten Collection stanowić ma połączenie „wyjątkowych miejsc z indywidualnymi osobowościami, pełnymi ciepła i serdeczności, które leżą u podstaw prawdziwej gościnności”. Sieć tak tłumaczy nazwę nowej marki: „Podobnie jak ręcznie napisana notatka, indywidualny kontakt z gospodarzem będzie odczuwalny dla gości w niezapomnianych momentach w ciągu całego pobytu. Od serdecznego powitania, przez ciepłą rozmowę po świeżo wypiekane smakołyki, którymi każdy zajada się z apetytem — żaden moment ani żaden hotel nie będzie taki sam”.

Handwritten Collection powstała także z myślą o potrzebach właścicieli niezależnych i butikowych hoteli. Standardy marki zostały zaprojektowane tak, aby były elastyczne i łatwe do wdrożenia. Lokalizacja może być de facto dowolna – od centrum stolic po nadmorskie kurorty, podobnie jak i design od klasycznego przez różne style historyczne po nowoczesny. Minimalne wymagania F&B obejmują oferowanie śniadań i usługi room service. Nie jest obowiązkowe posiadanie strefy SPA & wellness. Jak deklaruje Accor, „Handwritten Collection zapewnia bezpośredni zwrot z inwestycji i możliwość maksymalizacji przychodów dzięki natychmiastowemu dostępowi do korzyści wynikających z zalet i zasięgu platform sprzedaży, dystrybucji oraz programu lojalnościowego Accor, przy jednoczesnym wykorzystaniu możliwości środowiskowych, społecznych i zarządczych (ESG) grupy”.

– W 2022 roku Accor średnio każdego dnia podpisywał umowę na więcej niż jeden obiekt i otwierał jeden hotel dziennie na całym świecie. Naszym celem jest kontynuowanie tego wzrostu poprzez przewidywanie potrzeb gości i dostosowywanie się do kryteriów inwestycyjnych naszych partnerów i właścicieli– tłumaczy Camil Yazbeck, Chief Development Officer, Premium, Midscale, Economy Brands, Accor. –Niezależne hotele w coraz większym stopniu wykorzystują potężną platformę sprzedażową, dystrybucyjną i lojalnościową Accor, aby zwiększać swoje przychody i optymalizować koszty przy jednoczesnym zachowaniu własnej, wyróżniającej się osobowości oraz oferowaniu wysokiej jakości produktów, usług i doświadczeń. Handwritten Collection oferuje im idealne rozwiązanie, poprzez możliwość zawarcia umowy franczyzowej oraz elastyczny i efektywny kosztowo poziom inwestycji.

PIERWSZE HOTELE HANDWRITTEN COLLECTION

Hotel Shanghai Sheshan Oriental, Handwritten Collection, Szanghaj, Chiny

Otwarcie: 19 stycznia 2023

Położony w pobliżu Parku Narodowego Sheshan, hotel Shanghai Sheshan Oriental dysponuje ponad 124 tys. m kw. ogrodów krajobrazowych i odkrytym basenem na plaży,

Le Saint Gervais Hotel & Spa, Handwritten Collection, Saint Gervais, Francja

Otwarcie: 19 stycznia 2023

Zaprojektowany jako elegancki i artystyczny dom wakacyjny, Le Saint Gervais Hotel & Spa łączy w sobie ducha secesji ze współczesną estetyką, ożywiając piękno zabytkowej nieruchomości. Goście mogą doświadczać kultury osmańskiej w kąciku bibliotecznym, przy kawie po turecku czy naparach z herbat ziołowych oferowanych przez miejscowe SPA.

Wonil Hotel Perth, Handwritten Collection, Perth, Australia

Otwarcie: luty 2023

Położony nad brzegiem rzeki Swan, hotel Wonil oferuje eleganckie i nowoczesne wnętrza.

Hotel Morris, Handwritten Collection, Sydney, Australia

Otwarcie: luty 2023

Mieszczący się w budynku w stylu włoskiego renesansu hotel Morris z 82 łóżkami zostaje ponownie otwarty jako część Handwritten Collection po gruntownej renowacji, łącząc europejską elegancję z australijskim charakterem, jako uhonorowanie historycznych korzeni hotelu.

Le Splendid Hotel Lac d’Annecy, Handwritten Collection, Annecy, Francja

Otwarcie: kwiecień 2023

Usytuowany w pobliżu centrum miasta i jeziora Annecy hotel Splendid oferuje unikalne cechy stylu Art Deco z nutą nowoczesności z lat 50. XX wieku. Wystrój obiektu autorstwa znanego projektanta Thierry'ego D'Istrii uzupełnia wybór eklektycznych dzieł sztuki, rzeźb i okazów w stylu vintage.

Oru Hub Hotel, Handwritten Collection, Tallin, Estonia

Otwarcie: Maj 2023

Hotel Oru Hub położony jest na Starym Mieście. Obiekt oferuje gościom szeroki wachlarz spędzania wolnego czasu: od yogi po herbaciarnię. Po dwóch latach gruntownej renowacji hotel wprowadzi nową koncepcję guest experience i przestrzeni, która łączy wypoczynek, pracę i usługi restauracyjne w wyjątkowy sposób.

Hotel Les Capitouls Toulouse Centre, Handwritten Collection, Tuluza, Francja

Otwarcie: maj 2023

W samym sercu historycznego centrum miasta, przy najpiękniejszej alei, Hotel Les Capitouls Toulouse Centre zaprasza gości do odkrycia czarującej i serdecznej atmosfery. Pierwotnie zbudowany jako zabytkowa prywatna rezydencja, obiekt łączy w elegancki sposób urok ceglanych sklepień Tuluzy z nowoczesnymi udogodnieniami i nowymi, zrównoważonymi elementami wystroju.


Komentarze

  • Spółka Polskie Wydawnictwa Specjalistyczne ProMedia Sp. z o.o., nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii zamieszczanych przez użytkowników portalu.
  • Spółka zastrzega sobie prawo do usuwania komentarzy naruszających prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *